Jejich řádění udělali  přítrž strážníci domažlické městské policie.

„Upozornila nás jedna paní z Domažlic. Ta se stala jejich obětí hned dvakrát. V jednom případě ji zasáhli  přímo pod oko,“ popisuje případ jeden z městských strážníků, kterému se spolu s dalšími kolegy podařilo partičku střelců zneškodnit.

„Paní nám jedno auto dokázala celkem přesně popsat a my ho vyhledali a sledovali na kameře. Kolegové se za ním okamžitě vydali a informovali také státní policii,“ pokračuje strážník s tím, že další hlídka hledala další dvě auta se střelci.

Za dvacet minut se ozvala tatáž žena s tím, že mladíci, mezi nimiž byla i jedna dívka, ohrožují obyvatele tentokrát ve Švabinského ulici.
„Zastavili uprostřed silnice, stříleli na sebe navzájem a pak se zaměřili na lidi, kteří ulicí procházeli,“ dodal strážník.

Díky  státní poznávací značce a popisu dalších dvou aut se podařilo výtečníky  najít a jejich řádění udělat přítrž. Mladíci už  jsou za své činy zodpovědní, protože všichni dosáhli plnoletosti.

„Takovýhle druh zábavy hraničí s trestným činem. Airsoftové zbraně jsou nebezpečné jako každé jiné střelné zbraně.  Může si ji ale koupit kdokoliv, protože airsoftové zbraně se prodávají bez povolení. Pokud si s nimi někdo „hraje“, musí používat ochranné brýle.  Mohou být poháněné plynem, nebo elektrikou.

Pokud jde o plynovou, kulička letí takovou rychlostí, že dokáže snadno prostřelit krabici z tvrdého papíru, takže se snadno zavrtá pod kůži. Pokud by zasáhla oko, člověk o ně přijde. Jezdit v autě a střílet po lidech je  hazard se zdravím. Pokud se mladí chtějí vyřádit, mohou se přihlásit do airsoftových klubů a tam si pod dohledem zastřílet,“ řekl Amar Ibrahim majitel domažlické zážitkové agentury.