Předprodeje na kulturní akce teď mají svůj vlastní vstup a to z dřívější prodejny dřevěných hraček. Infocentrum je nyní bezbariérové a slouží hlavně turistům. Kromě propagačních materiálů, map a suvenýrů nabízí také jízdenky na městskou hromadnou dopravu. Otevřeno má denně od 9 do 18 hodin, v turistické sezoně do 19 hodin. Na našem snímku pracovník plzeňského infocentra Dalibor Linda, kterého se turisté v krajské metropoli často ptají na cestu.

Cizince láká pivo i Loos

Do Plzně jezdí nejvíce Němců, Slováků a Holanďanů. „V posledních několika letech narůstá počet návštěvníků z Itálie, naopak klesají počty Rusů," uvedla ředitelka organizace Plzeň-TURISMUS Zuzana Koubíková. V souvislosti se znovuotevřením zrekonstruovaného Infocentra na náměstí Republiky se má zvýšit kvalita poskytovaných služeb turistům.
Co je nejvíce zajímá? Pivo, fotbalová Viktorka a interiéry Adolfa Loose. Právě plzeňské výjimečné prostory navržené světoznámým architektem jsou lákadlem pro nové turisty. Přístupný je rekonstruovaný interiér v domě na Klatovské 12 a také byt rodiny Krausových v Bendově 10. Oba jsou přístupné na objednávku skupinovým prohlídkám. „Navštívilo je už 2600 lidí," dodala Koubíková.
Plzeň-TURISMUS spravuje také Pattonovo muzeum, pracuje se na částečné obnově expozice ve stávajících prostorách v Pekle. ⋌(dav)