„Jsem moc spokojená, ale nemyslela jsem si, že budu mezi nejlepšími třemi, měla jsem jiné favoritky, které by mohly obsadit vítězné pozice místo mě," svěřila se Fenclová.

Plzeňanka zvládla všechny disciplíny bez problémů. „Trému jsem měla jen na začátku, pak to ze mě trošku spadlo. Celý večer utekl moc rychle, neměla jsem na trému ani čas," popsala finalistka. Pokud právě nebyly dívky na pódiu, převlékaly se v zákulisí, takže ani tam nebyl čas.

Nejprve ji čekal rozhovor s moderátorem Mírou Hejdou. Prozradila, že jako správná Plzeňanka má moc ráda pivo. Poté o sobě řekla, že je srandistka a že si ze sebe ráda dělá legraci. Na závěr rozhovoru předvedla vtipná gesta známého komika Mr. Beana.

Ve volné disciplíně zahrála Barbora na příčnou flétnu. „Už na ni hraju desátým rokem, dříve jsem hrála také na zobcovou flétnu," upřesnila finalistka.

Malý zádrhel se přihodil před promenádou ve spodním prádle. „Měly jsme na sobě přes spodní prádlo ještě takové body, které mělo po stranách suchý zip. Před přehlídkou jsme ho měly ze sebe strhnout, ale až na pódiu. Všem se to povedlo včas, ale mně s malým zpožděním, až když ostatní dívky už vycházely," popsala misska, kterou to však nerozhodilo. „Zasmála jsem se tomu a šla jsem dál, snad si toho nikdo nevšiml," dodala.

Nakonec čekala na finalistky už jen promenáda ve večerních róbách, ve kterých došlo také na vyhlášení celkových výsledků.

Odborná porota se poradila o jednotlivých finalistkách a poté následovalo vyhlášení. Barboře Fenclové přišla na pódium oznámit její úspěch a následně i pogratulovat moderátorka a členka poroty Zorka Hejdová.

Finalistka s číslem tři ještě na závěr pochválila publikum. „Lidé byli moc fajn, líbilo se mi, jak nám pořád tleskali," dodala Fenclová.

Finálovým galavečerem, kterého se zúčastnilo deset dívek, provázela moderátorská dvojice Andrea Verešová a Míra Hejda.

Během večera se dvakrát představil Václav Noid Bárta, který zazpíval dvě skladby. Vystoupila i Taneční škola Filip Gregoriades.

Andrea Pánková