Podle informací Deníku jel s Ukrajinkou v autě muž, který způsobil už několik vážných nehod a údajně dokonce přišel o řidičský průkaz. Spekulovalo se proto, zda neřídil on a žena poté pouze nevzala vinu na sebe. Podle policie ale dosavadní šetření ukázalo, že za volantem skutečně seděla ona. V pravotočivé zatáčce dostala smyk a přejela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím Peugeotem 406. V něm na místě zemřeli manželé ve věku 42 a 43 let. Pro jejich dvouletou holčičku, která utrpěla zranění hlavy, přiletěl záchranářský vrtulník. Mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň Gabriela Levorová v pondělí Deníku potvrdila, že dítě je v nemocnici hospitalizováno, bližší informace ale s ohledem na jeho věk neuvedla.

„Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů usmrcení z nedbalosti, za což může být pachatel potrestán odnětím svobody až na šest let, a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," řekla v pondělí Dana Ladmanová z klatovské policie.

Podle informací Deníku měli manželé kromě této holčičky ještě další tři děti. Ze všech tak jsou nyní sirotci.

Podobné neštěstí se mezi Velkým Borem a Defurovými Lažany stalo před dvěma lety, kdy tam 42letá řidička z Horažďovic se svým vozem přerazila sloup elektrického vedení a poté střechou narazila do stromu. Na místě zemřela. Její 12letá dcera sice náraz přežila, ale stal se z ní sirotek, neboť již dříve zahynul její otec, taktéž při dopravní nehodě.