Věž, která měří 28 metrů a vyhlídkový ochoz je ve 25 metrech, byla v neděli od rána otevřena pro veřejnost, odpoledne byla otevřena slavnostně. Už od rána proudili k věži návštěvníci, kteří byli zvědaví, jak vypadá Tachov z nové perspektivy a kam až vlastně bude možné dohlédnout. Situaci trochu komplikovalo počasí, nízká oblačnost a mírný opar nedovolily dopoledne dohlédnout ani na nedalekou Přimdu, která bude za jasné viditelnosti zřetelná. Matně byla vidět také Vlčí hora.

„Ale výhled se mi líbí. Překvapilo mě to, jak je pohled na Tachov z rozhledny hezký," řekl jeden z návštěvníků, Jaroslav Uhlíř z Tachova.
Pod rozhlednou bylo několik stánků, návštěvníci si mohli dát kávu, pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje, klobásu a další občerstvení. „Nechali jsme také vyrobit pohlednice rozhledny a dřevěnou turistickou známku s vyobrazením rozhledny," informovaly pracovnice Městského kulturního střediska.

Výstavba rozhledny byla financována pomocí evropské dotace, která činila 8,2 milionu korun. Věž, na jejímž úpatí najdou návštěvníci důstojné zázemí v podobě četných laviček, stojanů na kola a dalšího mobiliáře, bude zatím otevřena každý den, na noc ji ovšem budou městští strážníci uzamykat.