„V neděli 1. listopadu letošního roku přijali policisté po osmnácté hodině oznámení, že v objektu ubytovny 49letý muž vyhrožuje dalším osobám s nožem v ruce. Na místo se dostavili policisté a podezřelého muže zadrželi a převezli do policejní cely a po provedení neodkladných úkonů byl muž propuštěn. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování. Ve věci nebylo dosud pravomocně rozhodnuto," informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Obyvatelé ubytovny z něj měli a stále mají velký strach. „Osobně jsem to neviděl, ale byl u toho kamarád, který říkal, že to bylo děsné, že měl hrozný strach. Hned, jak ho viděl, se prý schoval a až do rána nevystrčil nos z pokoje," řekl pod podmínkou zachování anonymity jeden z obyvatel ubytovny, který rovněž přiznal, že mají pořád strach chodit večer po chodbě.

Obávaný vrah byl propuštěn z vězení na jaře roku 2013. Stal se také kvůli svému řádění jednou z postav knihy Luboše Xavera Veselého Jak se vraždí v Čechách.