„V neděli šel kolega krmit a zjistil, že pes má problémy. Normálně voláme veterináře Vojtu, ale ten nebyl dostupný, takže jsem běžel do paneláku za jeho kolegou Tomandlem. Ten mu dal injekci, ještě jsme se ho snažili zachránit,“ řekl Václav Šperl s tím, že v areálu u hradby našli zbytek vánočky, který byl místy viditelně modrý. Podle zjištění byla zřejmě ´obohacena´ o jed na hubení slimáků.

Čistokrevný německý ovčák hlídal nejprve areál autobazaru na okraji města poblíž čerpací stanice.

„Koupili jsme ho už vycvičeného, a když se rušil autobazar, tak jsme psa přemístili sem, aby hlídal. Myslím si, že vím, kdo ho zlikvidoval, aby se pomstil, neboť už v minulosti měl výhrady, že tu štěká, když jde někdo okolo. Pes sice byl ostrý, ale to neznamená, že ho může někdo jen tak zlikvidovat. Teď lituju, že tu nemám bezpečnostní kameru, ale tu jsem nepořizoval, když tu hlídal pes. Už jednou zvracel někdy před třemi týdny, než jsem odjel na čtrnáctidenní dovolenou. Třeba to byl tehdy první pokus,“ dodává Šperl s tím, že zpočátku to vypadalo, že pes se po injekci s protilátkou z otravy dostane.

Vysvobozením byla uspávací injekce

„V neděli odpoledne se začal zvedat. Večer v osm hodin vypadal, že bude v pohodě a v pondělí ráno mě bude opět vítat. Kolega Dufek přišel do práce jako první a ihned mi volal. Nikdo si nedokáže představit, co ten pes musel vytrpět, než dostal v pondělí uspávací injekci, aby se netrápil,“ doplnil Šperl s tím, že podá trestní oznámení na policii.

„Mě to vzalo, protože to byl pes přítulný. Byl v dobrém zdravotním stavu a mohl určitě ještě řadu let žít a hlídat. V naší ulici je pes téměř v každém baráku, takže se divím, proč to odnesl právě tenhle pes, a ne třeba další čtyři, které tu lidé mají. Podle toho, kde se v areálu nástraha našla, si myslím, že ji tam nemohl hodit nikdo kolemjdoucí z ulice,“ uvažuje známý přírodovědec, učitel v důchodu Vladislav Menšík.

Stejně jako majitel psa spoléhá na policii, že se jí podaří vypátrat ničemu, který má psa na svědomí.

Čtěte také: Psy na Nymbursku otrávil prudký jed karbofuran