Na druhém místě skončil Kopeckého stájový kolega Pontus Tidemand, který jel taktéž se Škodou Fabia R5. I třetí místo patřilo vozu stejné značky, dovezl ho tam Pavel Valoušek, který tak na Šumavě zopakoval loňský výsledek. Na čtvrté místo se dokázal probít mladý jezdec Jan Černý (Škoda Fabia S2000), který si tak po vítězství na Valašské rallye připsal další úspěch.

Pátá příčka patří plzeňskému pilotu Václavu Pechovi, který se na Šumavě poprvé představil se svým silným Porsche 997 GT3. Vyhrál s ním hned první erzetu, Klatovský okruh, ale pak se pořadím přece jen propadl. Nejhůře dopadl v městské rychlostní zkoušce, kde skončil až ve třetí desítce a porazil ho třeba i Patrik Rujbr s Renaultem Clio R3T. I tak ale Pech zářil v cíli spokojeností. „Bylo to perfektní svezení, navíc super atmosféra. Jsem naprosto spokojený," pochvaloval si. Spokojen byl i vítězný Kopecký, jehož podle jeho slov prohra s Pechem na první RZ nepřekvapila. „Čekali jsme, že nám na Činově dá 15 vteřin. Když nám dal 5,5 vteřiny, říkali jsme si, že je to dobré," smál se úřadující český šampion, který sice řekl, že obhajoba loňského titulu nebyla snadná, ale na druhé straně si vypracoval takový náskok, že si mohl dovolit v posledních RZ zkoušet nastavení pro závod světového šampionátu v Portugalsku, kde pojede za necelé tři týdny.
Kopeckého nejvíce proháněl jeho stájový kolega Tidemand, který si Šumavu užíval. „Byla to pěkná rallye, líbilo se mi, že přišlo hodně diváků," pochvaloval si švédský jezdec, který ale nebodoval do českého šampionátu. Z bodů se druhé místo v českém „mistráku" se tak mohl radovat Valoušek. „Byl to krásně uspořádaný závod, perfektně vyšlo počasí, což přilákalo mnoho lidí. Tratě byly poskládané perfektně, takové kombinace se snad jinde nevidí," pochválil v cíli Valoušek i pořadatele.

Výsledky: 1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:19:05,9, 2. Tidemand, Andersson (Švéd./Škoda Fabia R5) –26,1, 3. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia R5) –1:05,8, 4. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) –1:36,4, 5. Pech, Uhel (Porsche 997 GT3) –1:47,3, 6. Dohnal, Venclík (Ford Focus WRC) –2:02,8, 7. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) - 2:08,8, 8. Sýkora, Palivec (Škoda Fabia R5) - 2:53,0.

Český šampionát bude pokračovat 27. května Rallye Český Krumlov.