Návštěvníkům mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2014 v Brně se opět snažili zástupci Domažlicka přiblížit vše, na co můžeme být pyšní. A přestože tentokrát neměl region samostatnou expozici, dokázal představit vše, na co je hrdý, a tím nalákat návštěvníky veletrhu k návštěvě nejen na Chodsku.

„Zástupci obcí sdružených ve Svazku Domažlicko se tentokrát předvedli v rámci expozice Plzeňského kraje," říká vedoucí domažlického ´íčka´ Stanislav Antoš.

Domažlicko mělo k dispozici pět pultů, kde se návštěvníkům Regiontour věnovali zástupci Domažlic, Horšovského Týna, Bělé nad Radbuzou, Klenčí pod Čerchovem a Poběžovic. Kromě zmiňovaných míst byl představen také Holýšov.

Jak vidí zástupci Domažlicka účast na veletrhu

Měla prezentace regionu i tentokrát stejný přínos?

„Bylo to jiné, neboť v předchozích letech jsme měli vlastní expozici, rozsah té letošní byl menší, ale na druhé straně výrazně úspornější. Co se týče cíle oslovit návštěvníky, toho bylo určitě dosaženo. Expozici jsme měli na solidním místě a kolem proudili lidé," odpověděl Antoš.

Ani letos nemohla v Brně chybět Domažlická dudácká muzika, která byla opět velkým lákadlem.

„Měla možnost zahrát také předsedovi vlády v demisi Jiřímu Rusnokovi," prozradil Antoš s tím, že si Rusnok udělal čas nejen na dudáky, ale i na představitele Domažlicka.

„Regiony Domažlicko, Kdyňsko i Tachovsko upustily od vlastních stánků a spořádaně se seřadily pod Plzeňský kraj. I když je k tomu donutily hlavně finanční prostředky, ukázalo se to jako přínosné. Dokáží tak smazat pomyslné hranice a všichni jsou si dobrými sousedy," uvedla Sylva Heidlerová za Místní akční skupinu Český les, která představila publikaci Chuť a vůně domova.

„Mně se zvolená forma prezentace regionu moc líbila, neboť byla kompaktnější. Návštěvník měl vše z Plzeňského kraje na jednom místě a my z informačních center jsme se v Brně střídali po dvou dnech, vzájemně jsme si vypomohli. Snažili jsme se lidem maximálně vyhovět. Mám z našeho účinkování v Brně dobrý pocit, za sebe jsem spokojená," sdělila Zuzana Uhrová z Chodského informačního střediska v Klenčí.