"Přes den se zřejmě moc neoteplí, k večeru by mohla přijít oblačnost," uvedl. Ta už se začala objevovat na západě kraje, kde drobně sněží a ráno tam vyjely sypače. Sněžení by mohlo postupovat dále do vnitrozemí.

Všechny silnice v Plzeňském kraji jsou sjízdné, hodně promrzlé. Silničáři vyjížděli jen na komunikace, které se udržují kamennou drtí, ne solí. Jde o méně zatížené silnice třetí třídy a na Šumavě.

"Celou noc byl hodně silný mráz, v Dvorci u Nepomuka minus 17 stupňů, v Železné Rudě minus 16, v Plané na Tachovsku minus 14 a také v ostatních částech regionu pod minus deseti stupni Celsia," uvedl. Podle Slapničky je to pro řidiče automobilů lepší než teploty kolem nuly.

U Nýřan zemřel v noci čtyřiatřicetiletý řidič po nárazu vozidla do stromu. Nehoda se stala v půl druhé ráno. "Osobní automobil značky Renault Twingo vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Řidič zraněním podlehl, třicetiletý spolujezdec, který také zavolal pomoc, skončil zraněný v nemocnici," popsala událost policejní mluvčí Hana Štefflová. Policisté nehodu dále šetří, zabývat se budou mimo jiné i tím, zda řidič neseděl za volantem opilý. 

Další nehody policie, hasiči a záchranáři neevidují.