Podle nich mají problémy pouze ti, kteří neplní své školní povinnosti.

Když se Terezie Levová přistěhovala na Rokycansko, slyšela o J. V. pouze špatné reference. „Lidi mi říkali, že je hrozná. Na koho si zasedne, toho zničí. Musím ale říct, že opak je pravdou. Je to precizní učitelka s profesionálním vystupováním," popsala a dodala, že jí zmíněná vycházela vždy maximálně vstříc.

Podobné zkušenosti má rovněž Zdeňka Špererová. „Také jsme si o ní leccos nedobrého vyslechli, ale není to pravda. Působí na škole dvacet osm let a nikdy problémy nebyly. Celé mi to přijde jako šikana proti její osobě," rozzlobila se.

Argumenty, že některé děti jsou vystresované, protože J. V. na ně křičí, je vulgární a velmi přísná, jim připadají vykonstruované. „Moje dcera je spokojená. Strachy se nepočůrává, ani nemá jiné potíže," řekla Marie Levová.

Stejně jako výše zmiňovaní si myslí, že komplikace se týkají pouze některých žáků, jež nejsou na vyučování připravení. „Paní učitelka je na ně přísná, ale my jsme rádi. Protože děti látku umí a nejsou hloupé," vypověděl Jakub Šmolík. „Určití jedinci prostě nenosí i opakovaně úkoly. Nemůžou se pak divit," doplnila Špererová.

Právě ona se stala iniciátorkou petice, prostřednictvím níž chtěli J. V. podpořit. Dokument, jenž podepsalo osm lidí, nakonec řediteli nepředali, což Rostislav Judl potvrdil. „Na mimořádné schůzce nám sdělil, že paní učitelka v lednu odchází a nehodlá své rozhodnutí měnit. Řekl, že ho petice absolutně nezajímá," vysvětlila Špererová. Judl se k záležitosti odmítl znovu vyjadřovat.

Na názor jsme se zeptali i starosty Vlastimila Sýkory. „Věc je v kompetenci vedení školy. Obec do pracovně právních vztahů nezasahuje," uzavřel Sýkora.

Čtěte také: Přísná učitelka, které se děti bály, opouští mirošovickou základní školu