Regionální sněm ve čtvrtek nerozhodoval o tom, zda vyjádří podporu někomu z uvažovaných kandidátů na post předsedy strany.

Regionální sněm se zabýval pouze volbou krajského předsedy a místopředsedů a debatou o vnitrostranické situaci po říjnových volbách. „O vyjádření případné podpory na funkci předsedy (strany) a případně o tom, zda budeme doporučovat na nějakou funkci ve vedení ODS někoho z našeho regionu, bude rozhodovat další regionální sněm, který se sejde až v lednu před kongresem," řekl Šašek.

Na čtvrteční setkání se členy přijel úřadující předseda ODS Martin Kuba a někdejší ministr školství Petr Fiala. O Fialovi se mluví jako o možném kandidátovi na předsedu ODS, podporu mu už vyjádřily například některé stranické organizace na Moravě.

O tom, že o funkci předsedy ODS by se mohl ucházet i Pospíšil, se hovořilo po volbách. On sám to zatím přímo nepotvrdil, ani nevyloučil.

Pospíšil se bude rozmýšlet

„Zda budu usilovat být ve vedení ODS, případně v jaké pozici, to si ještě rozmyslím. Pro mě také bude důležité, jaký se tam bude rýsovat tým. Šel bych do týmu, kde bych měl pocit, že můžu být přínosem a že ten tým má šanci ODS do budoucna zvednout k dvojciferným preferencím a dvojciferným volebním výsledkům," řekl Pospíšil těsně po volbách.

Čtvrteční sněm v Plzni také zvolil sedm místopředsedů regionální organizace. Za Plzeň-město je místopředsedou i nadále Roman Jurečko, za Plzeň-jih bývalý poslanec Jiří Papež, za Klatovsko železnorudský starosta Michal Šnebergr, za Tachovsko krajská zastupitelka Věra Rubáková, za Rokycansko krajský zastupitel Jan Šašek, za Domažlicko bývalý poslanec Vladislav Vilímec a místopředsedou za Plzeň-sever je Pavel Karpíšek.