Večer si dal sedm deci myslivecké a šel spát. Brzy ráno ještě další čtyři. Pak vyrazil do zaměstnání na interní oddělení rokycanské nemocnice. Ordinační hodiny lékaře však ten den skončily dříve. Pavel K. s téměř třemi promile alkoholu v krvi totiž cestoval v doprovodu policie do plzeňské protialkoholní a záchytné stanice.

Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky teď stanul doktor před místním soudem. Ten mu na rok zakázal činnost, udělil dvě stě hodin obecně prospěšných prací a nařídil povinnost se léčit. Internista svého činu, k němuž se zřejmě uchýlil kvůli rodinným problémům, lituje. Už nyní ambulantně na léčbu dochází.

Rokycanská nemocnice na nebývalou situaci ihned zareagovala. Kromě finanční sankce je Pavel K., jenž na uvedeném oddělení stále působí, pravidelně kontrolovaný přímo na pracovišti. Jeho kolegové i vedení zdravotnického zařízení ho považují za schopného gastroenterologa. „Ve svém oboru je zkušený, u pacientů oblíbený. Přistoupili jsme proto k tvrdému postihu, ale ze zaměstnaneckého poměru ho zatím nepropustíme," sdělil krátce po události mluvčí Jiří Kokoška. V inkriminovanou dobu neprováděl žádné invazivní zákroky, pouze konzultoval.

Uvedený rozsudek zatím není pravomocný. Internista se proti němu může ještě odvolat. Na verdikt proto čeká i ředitelka nemocnice Hana Perková. „Je předčasné se k záležitosti vyjadřovat. Mohu ovšem konstatovat, že chod oddělení to neohrozí," uvedla Perková.