V návrhu chybí, že dluží svým klientům. „V insolvenčním návrhu je pouze informace o tom, že společnost dluží svým zaměstnancům. To, že má dlužník více věřitelů, musí být uvedeno," vysvětlila v usnesení Kristina Boučková z insolvenčního soudu.

Podle dobře informovaného zdroje se přitom věřitelé neustále nabalují a v současnosti jich je zhruba šedesát. A může jich být více.

Paní Mirka Krejzlová, jejíž rodina prostřednictvím RK Styl ještě vloni v červnu prodala za 1,2 milionu korun domek na severním Plzeňsku a peníze dosud neviděla, se v úterý chystala řady věřitelů rozšířit. „Slyším o tom poprvé. Ta zpráva mě vůbec nepotěšila, doufám, že své peníze ještě uvidím," zlobila se Krejzlová s tím, že za peníze z prodeje domku rodina plánovala pořídit chatu.

Realitka v insolvenčním návrhu přiznala, že za peníze klientů hradila závazky za služby jiným firmám. Dluží svým zaměstnancům výplaty za tři měsíce a kvůli zablokování účtu není schopna splácet faktury před splatností i po ní.

Z usnesení soudu dále vyplývá, že v návrhu scházela konkrétní tvrzení dokazující platební neschopnost. A z návrhu nebylo patrné ani to, jestli RK Styl má závazky, které jsou více než 30 dnů po splatnosti. „Insolvenční návrh postrádající všechny náležitosti nebo který je neurčitý, insolvenční soud odmítne," píše v odůvodnění Boučková.

Zatím není jasné, jestli se Styl proti verdiktu odvolá nebo podá nový návrh. Advokát společnosti Petr Čechura je totiž na služební cestě.

Krajský soud zahájil insolvenční řízení 25. února a vyzval všechny věřitele dlužníka, aby své pohledávky přihlásili. Kauzou poškozených klientů RK Styl se od začátku roku zabývá kriminální policie. „Provádějí se stále úkony trestního řízení," informovala mluvčí Hana Štefflová.