Jasné ale je, že osmačtyřicetiletý muž, který naboural do auta stejného typu, byl opilý. Hned po nehodě nadýchal přes jedno promile alkoholu, takže je možné, že kvůli stavu, v jakém byl, nezvládl řízení a vjel do protisměru, kde došlo ke střetu. Náraz byl tak silný, že auto, které muž řídil, skončilo na střeše na přilehlém parkovišti. Místem v tu chvíli ještě projíždělo další vozidlo, které poškodily trosky, jež od sražených aut létaly.

Záchranáři od nehody odvezli na urgentní příjem tři zraněné, z toho dva těžce. V protijedoucí felicii cestovaly dvě ženy ve věku 51 a 23 let. Starší z nich museli hasiči dokonce vystříhávat.

Zhruba deset procent všech nehod, u nichž v kraji od ledna do července zasahovali policisté, mělo společného jmenovatele. A tím byl alkohol. U 164 nehod z celkových šestnácti set se muži v uniformách setkali s opilými řidiči. V meziročním porovnání je to téměř o jedno procento více opilých motoristů než loni. Nejvíce takových nehod se stalo v krajské metropoli. Od začátku roku do července hned v 49 případech.

Ze statistik lze jasně vyčíst, že dnem, kdy se alkohol nejvíce podepisuje pod nehodami, je sobota, což ostatně dokládá i nehoda u Boleváku. „O sobotách se v kraji od začátku roku havarovalo ve více než čtyřech desítkách případů pod vlivem alkoholu," upozornila mluvčí policie Ivana Telekešová. Lidé se v noci vrací ze zábav, jsou rozjaření, mnozí si rovnou od půllitru sednou volant.

„Člověk pod vlivem alkoholu ztrácí zábrany, za volantem má chuť riskovat a to s sebou nese množství rizik. Řidiči by měli mít na paměti, že u nás je nulová tolerance jak u alkoholu, tak u omamných látek a tím by se měli řídit," podotkl expert na silniční bezpečnost Václav Ircing ze společnosti BESIP.