O víkendu se tam nekoná žádná akce ani závody, takže lyžaři a snowboardisté mají kompletně celý areál jen a jen pro sebe. Včetně znovu otevřené nejprudší sjezdovky v ČR Šance a snowparku.

Rovněž jsou na Železnorudsku otevřeny areály Nad nádražím (40 až 50 centimetrů sněhu), Belveder (15 až 30 centimetrů), Pancíř vlek i lanovka (30 až 45 centimetrů), Weissova louka (30 až 45 centimetrů), Goldhof (30 až 45 centimetrů) a Samoty (25 až 40 centimetrů). Od soboty by se mělo začít jezdit také v areálech Slavoj Plzeň, Debrník i na Hojsově Stráži.

Příznivějších podmínek se dočkali také v areálu v Kašperských Horách. „Od pátku plánujeme i otevření sjezdových tratí. Můžete se těšit na upravený svah. Počasí nám přeje. Stále ještě zasněžujeme sněžnými děly a přes noc také napadl přírodní sníh a stále ho přibývá," uvedl provozovatel areálu Karel Pokorný.

Stejně tak si můžete zajet užít zimních radovánek do Kocourova u Klatov. Pokud budou vhodné sněhové podmínky, otevře lyžařský areál i v Hartmanicích.

Bílé stopy čeká strojová úprava

Také vyznavači bílých stop si konečně přijdou na své.

Na Železnorudsku je sněhová pokrývka zpřibližně 5 a 40 centimetrů a asi 15 centimetrů nového prašanu.

Stopy byly strojově upraveny dnes. V těsné blízkosti Ski areálu na Špičáku je upraven zhruba tříkilometrový okruh pro klasiku i skating.

Na Modravě je 15 až 25 centimetrů sněhu, z toho 10 centimetrů nového prašanu. Na Březníku kolem 45 až 50 centimetrů. Ve čtvrtek ráno byla upravena skútrem trasa Modrava - Březník. Další strojová úprava bude provedena v pátek večer nebo v sobotu ráno.

V Kašperských Horách je sněhová pokrývka přibližně 20 centimetrů. V pátek budou podle počasí v dopoledních hodinách strojově upraveny lyžařské stopy kolem Kašperských Hor.

Na Prášilsku je od 20 do 60 centimetrů sněhu. Se strojovou údržbou se počítá na víkend.

I na Horské Kvildě je dostatek sněhu. Ve čtvrtek dopoledne byla upravena trasa Horská Kvilda - Kvilda. Další údržba bude provedena po skončení sněžení.