Už brzo budou mít obyvatelé i návštěvníci Bělska možnost využívat nový cíl vycházek.

Na severovýchod od města, přibližně kilometr od centra města, právě vyrůstá nové vyhlídkové místo. Bude to zastřešená plošina, doplněná lavičkami a nezbytnou informační tabulí, kde se příchozí dozví základní údaje.

„Vyhlídka vyrůstá na kopci Pohořelec, v nadmořské výšce 524 metrů. Zájemcům nabídne pohled na jihozápadní panorama pohraničních hor, od šumavských vrcholů Ostrého a Velkého Javoru, přes nejvyšší horu Českého lesa Čerchov a blízký Velký Zvon až téměř k Přimdě," popisuje Marcela Bartoníčková z bělského infocentra.

Nová vyhlídka jistě potěší všechny, kteří se chystají ve dnech 26. až 29. června na XIV. letní sraz turistů. Ke krásné přírodě tak přibude ještě nové vyhlídkové a naučné místo.

„Bude stát nad Bělou směrem k Roudnici a vyhlídka je podobná té v Puclicích. Chceme ji doplnit o odpočinkové místo. Náš záměr je, aby se rozhlednička a okolí staly cílem nejen pro cyklisty a turisty, ale také místem vycházek pro občany Bělé a okolních obcí," uvedl již před časem Deníku bělský starosta Libor Picka.

„Vyhlídka bude určitě lákavým místem k zastavení zejména pro cyklisty, neboť v její bezprostřední blízkosti povede připravovaná část cyklostezky z Bělé na Sycherák, která bude součástí mezinárodní cyklotrasy č. 37 Paříž – Praha," podotýká Bartoníčková.

Vyhlídka také bude významným bodem v programu XIV. letního srazu turistů.

„Na páteční večer je připravena vycházka se svíčkami, které budou nasazeny v jednoduchých pochodních, a účastníci si jimi budou svítit na zpáteční cestě k bělskému baroknímu mostu, rovněž osvětlenému svíčkami. Vycházka bude zakončena za úřadem, kde budou pochodně odloženy do nádob na plasty, a zbylé svíčky budou použity na turistické základně na Liščí hoře," připomněla za Bělské Bartoníčková.

Pro úplnost dodáváme, že na vyhlídku se bude vycházet z náměstí v Bělé tento pátek 27. června ve 21 hodin. Procházka bude zakončena na osvětleném barokním mostě. (mic, bar)