K nehodě došlo kolem půl šesté hodiny ranní stejným způsobem jako na tomto místě již mnohokrát: vozidlo přejíždějící napříč hlavní silnici Horšovský Týn – Draženov nedalo přednost v jízdě.

„Z šetření vyplývá, že z vedlejší komunikace od Meclova směrem na Mračnice jel devětadvacetiletý řidič s nákladní soupravou, při vjíždění do křižovatky nerespektoval dopravní značku Dej přednost v jízdě. Následně se střetl s kamionem, který řídil šestapadesátiletý muž, jenž jel po hlavní silnici od Horšovského Týna směrem na Březí," upřesnila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Kamion po srážce skončil zčásti na silnici a zčásti v příkopu. Oba dva řidiči byli kvůli zraněním převezeni do Domažlické nemocnice.

Nehoda na několik hodin omezila provoz na hlavní silnici. Policisté zde kyvadlově řídili dopravu.

„Budeme tu ještě asi dlouho odpoledne," prohlásila v půl desáté zaměstnankyně odtahové služby. „Z kamionu se vysypal náklad – boxy, které se budou překládat do dalšího kamionu, a pak budeme vozidlo postupně vyprošťovat," řekla.

Požití alkoholu bylo u obou řidičů vyloučeno. Ani vzniklá škoda nebyla zrovna zanedbatelná – policisté ji odhadli na 1 milion 250 tisíc korun.

„Tahle křižovatka je zrádné místo. Řidiči se údajně nestalo nic vážnějšího, ale je to zázrak, když se člověk na ten sešrotovaný kamion podívá," dodala pracovnice odtahovky.