V autě a pak po svých se ve čtvrtek ráno pokoušel uniknout policejní hlídce muž, jehož dramatická cesta začala v Třemošné a skončila u Kaznějova. Zátaras objet nedokázal.

„Vozidlo se nejprve pokoušeli zastavit policisté z obvodního oddělení Třemošná. Řidič na jejich pokyny ovšem nereagoval a začal ujíždět směrem na Kaznějov," popisuje mluvčí Jan Koželuh, jak vše začalo.

„Policisté proto vůz začali pronásledovat a připojily se k nim také hlídky z Kaznějova a Dopravního inspektorátu Plzeň-venkov, které před Kaznějovem vytvořily zátaras a na ujíždějící vůz čekaly. Řidič se zátaras pokusil objet, ovšem při manévru narazil do automobilu obvodního oddělení Kaznějov. Tři policisté utrpěli zranění, řidič začal z místa nehody utíkat," pokračuje Koželuh.

Strážcům zákona se prchajícího muže dostihnout a zadržet podařilo. Spolu s ním také jeho spolujezdkyni. „V této chvíli víme, že na vozidle byly umístěny odcizené registrační značky a uvnitř automobilu několik kanystrů plných motorové nafty. Další okolnosti této události jsou v šetření," dodává Koželuh.

Očití svědci nehody nejprve vůbec netušili, co vidí. "Slyšel jsem ránu a viděl auto úplně stranou. Připadalo mi to, že chtěl jet jinudy než po silnici. Jeden z policistů byl po nehodě hodně otřesený," říkal jeden z mužů. Jiný popsal dopadení řidiče slovy: "Byl pořádně vzteklý. Nechtěl říct své jméno, nic."

Podobně dramatickou událost zažili policisté z Plzeňska naposledy vloni v prosinci. Tehdy pronásledovali zběsilého zfetovaného řidiče, který ukradl auto v Rokycanech a podařilo se mu dojet až k Úněšovu. Nastraženému zátarasu se vyhnul, najížděl na policisty, a když jeho vozu prostřelili zadní pneumatiku, havaroval do protijedoucího automobilu, vystoupil, přeskočil svodidla a pokusil se policii uplavat v rybníku. Po chvíli mu došly síly a sám se vrátil ke břehu.

Jiná honička z prosince 2013 už ale skončila tragicky. Zavinil ji Jiří Manych, který se spolujezdkyní bez zaplacení ujížděl od čerpací stanice v Křimicích, při honičce se však jejich vůz čelně střetl s jiným a spolujezdkyně zemřela. Manych už byl za nehodu odsouzen na 5,5 roku a soud nyní projednává jeho odvolání. Státní zástupce pro muže požaduje ústavní léčbu.