Ve Ski&Bike Špičák je na páteřní sjezdovce číslo 3 – Slalomové stále mezi 20–40 cm převážně technického sněhu. Lyžovat se stále dá i na spodní části dvojky a v dětském areálu pod hotelem Sirotek. Z přepravních zařízení jsou v provozu čtyřsedačková lanovka, vlek Zalomený a vleky pod Sirotkem. „Vzhledem ke klimatickým podmínkám stále netrpělivě čekáme na změnu počasí. Ať už na sněžení, nebo na mrazivé dny s teplotou alespoň minus 5 °C, které by nám umožnily výrobu technického sněhu," podotkl prakticky k identické situaci na všech českých horách spolumajitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Počasí se odrazilo i na návštěvnosti v období obou vánočních svátků, která byla oproti loňskému roku třetinová.

Na Železnorudsku dále můžete zamířit zalyžovat si do areálů Belveder, Samoty, Weissova Louka, Pancíř – lanovka a v provozu je i areál Nad Nádražím, kde je rovněž možnost večerního lyžování.

Po krátkém uzavření se opět rozjel provoz areálu v Kašperských Horách. „Jedeme jen denní provoz. Večerní lyžování jsme zatím zrušili," řekl provozovatel tamního areálu Karel Pokorný.

Kvůli nedostatku sněhu smutní i vyznavači bílých stop.

Na Železnorudsku jsou stopy místy zledovatělé, znečištěné jehličím, místy se objevují kamínky a vytátá místa. Především na trasách: Debrník – Polom – Ascherlák – Nová Hůrka. Vzhledem ke sněhovým podmínkám zatím není další strojová úprava možná.

Na Modravsku je cca 20 cm sněhu a vrstva je nesouvislá. I tam se s úpravou čeká na lepší podmínky. Stejná situace je také na Prášilsku a v Horské Kvildě.