První na to přišli na Základní škole Hornická. „Dnes ráno, když jsme rozbalili poštu, bylo to někdy kolem půl desáté, jsme objevili anonymní oznámení, že na školách bude bomba," popsal evidentně šokovaný ředitel Radek Červený.

Vedení školy okamžitě zalarmovalo policii a informovalo zřizovatele, kterým je město Tachov. Policisté dali školu ihned evakuovat.
Jak se Deníku podařilo zjistit, anonymní oznámení o bombě bylo psáno ručně na útržku papíru. Nebylo v něm specifikováno, o kterou školu se jedná. Proto policie prověřila všechny tachovské školy.

„Vím, že v naší poště se dnes žádné takové anonymní oznámení neobjevilo," řekl Deníku ředitel Základní školy Zárečná Zdeněk Hnát. I tato škola byla evakuována.

Policisté prohledávali také Základní školu Kostelní i Petra Jilemnického. „Naši školu jsme evakuovali částečně, policisté už celý objekt prohledali, ale nic podezřelého naštěstí nenašli," vyjádřila se ředitelka Kostelní Renata Kozlerová.

Kromě základních prohledala policie také tachovské střední školy – gymnázium a průmyslovou školu ve Světcích. Případný výskyt výbušnin prověřovala odpoledne rovněž na umělecké škole.

Deníku to potvrdila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. „Policie dostala oznámení, že na jedné tachovské základní škole byl objeven anonym o uložení bomby, ovšem nebylo v něm uvedeno v jaké škole by se měla bomba nacházet," řekla Deníku Jiroušková. Policisté postupně prohledávali všechny školy. „Do akce byli nasazeni také psovodi se dvěma psy speciálně vycvičenými na hledání výbušnin," doplnila.

Na Tachovsku v posledních letech ohlásily anonymy uložené bomby například v budově Komerční banky či v průmyslovém areálu v Nové Hospodě. Pachatel byl pokaždé zjištěn.