Neodolatelné puzení osahávat a zneužívat dvě nezletilé vnučky dovedlo čtyřiašedesátiletého důchodce J. K. z Chebska až před Krajský soud v Plzni, kde se ve čtvrtek začal zpovídat z pokračujícího trestného činu znásilnění, pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže. Za tyto činy je ohrožen pěti až 12letým pobytem za mřížemi.

Jeho pedofilní choutky přitom musely snášet dvě nezletilé vnučky. První z nich zažívala jeho podivné praktiky už jako šestiletá od roku 2003 až do 2006. Podle žalobkyně v době, kdy měl dítě svěřené ke hlídání s cílem dosáhnout sexuálního uspokojení, se před ním obnažoval, nutil ho třít mu úd. V jednom případě děvčátko přinutil i k orálním praktikám. Krom toho ji přes kalhotky osahával a to přesto, že věděl, kolik je maličké let.

Jeho úchylnému jednání neunikla ani druhá vnučka narozená v roce 2008. Před tou se měl letos v době od března do 8. dubna v přesně nezjištěném počtu případů rovněž obnažovat, osahávat ji a přehrávat porno.

Obžalovaný před soudem nevypovídal a odkázal na své výpovědi v přípravném řízení. Z nich vyplynulo, že obdobné problémy měl už před lety, kdy byl stíhán pro pohlavní zneužívání vlastní dcery z prvního manželství. Tehdy dostal natvrdo trest v délce 26 měsíců. „Ona by nic neřekla, kdyby neměla problémy v pubertě, tehdy to nahlásila. Já se ke všemu doznal," uvedl mj. žalovaný. Tenkrát také byl rok ambulantně léčen s cílem ztlumit pedofilní pudy. Pak jej lékař z léčby propustil.

„Nyní nám dávala dcera mé manželky vnučky na hlídání, tu starší v době, kdy dálkově studovala, tu druhou kvůli práci. U té první k tomu došlo, když jsem byl na záchodě a malá tloukla na dveře a chtěla, abych jí ukázal přirození. Tak jsem jí ho ukázal, pak si o to sama říkala, a sama si ho i vyndávala z mých kalhot. Jednou si ho vzala do úst, ale nelíbilo se jí to, tak toho nechala. Podobné to bylo i u té mladší, seděla mi na klíně a zavadila mi o úd. Tak se ptala, co tam mám, a že to chce vidět. Tak jsem jí to ukázal. Vždycky se hrozně smála a pak vždycky chtěla, abych jí ho zase ukázal…jednou jsem jí řekl, ať mi tedy ukáže i svou pipinu. Když si stáhla kalhotky, tak jsem si na ni sáhnul. Pak jsem koukali na pohádky, hráli si na honěnou a schovávanou," uvedl ve své výpovědi muž. Podle jeho slov manželka věděla, co prováděl starší vnučce, a proto je z vedlejšího pokoje často kontrolovala. Jak vidět, příliš to nepomohlo.

„Co se týká toho porna, malá si to na přehrávači sama ovladačem namačkala a chtěla to vidět, chvíli se dívala a pak to přepnula zase na Krtečka. Co jsme dělali ale pak řekla své mamince a ta vše nahlásila policii. Nevím, proč jsem už dřív nevyhledal lékařskou pomoc, myslel jsem si, že to udržím a ovládnu se. Když to ale přijde, člověk nepřemýšlí, jestli je to dobré nebo ne, chtěl bych se zase léčit. Strašlivě mě to všechno mrzí, lituju toho. Holky ale mám moc rád a myslím, že i ony mě," uvedl a hájil se tím, že s cizími dětmi nikdy podobný poměr neměl.

Soud ve čtvrtek také rozhodl o jeho dalším ponechání ve vazbě. „Je to zejména s přihlédnutím k jeho předchozí kriminální minulosti, i posudkům znalců z oblasti sexuologie. Hrozí totiž, že by mohl v trestné činnosti pokračovat," řekl předseda senátu Milan Štejr a odročil jednání na 10. září, kdy budou vyslechnuti znalci, svědci a budou přečteny výpovědi obou zneužívaných dívenek.