Chytili ho už na jaře, ale nepřestal, a v létě si odnesl další kalhotky. Jenže skončil v rukou policie a protože se ke kalhotkám dostal násilím, dopustil se už trestného činu. Hrozí mu tak až dva roky kriminálu.

Muž kradl spodní prádlo ve městě na Otavě již v jarních měsících letošního roku. Podařilo se ho vypátrat, ale protože nespáchal trestný čin, nýbrž jen přestupek, předali ho policisté příslušnému správnímu orgánu. A již padl i trest. „Případ byl již projednán a uzavřen, byla uložena pokuta," řekl Deníku Milan Gregor ze sušické radnice s tím, že bližší informace nemůže ze zákona poskytnout.

Ani finanční postih ale muže neodradil od toho, aby opět nevztáhl ruku na cizí spodní prádlo. „Koncem srpna v panelovém domě v Pravdově ulici násilím překonal uzamčenou kliku ve dveřích v mezipatře a vnikl na společný balkón, kde z prádelní šňůry vzal dvoje dámské kalhotky. Způsobil tak celkem škodu ve výši 1 560 Kč," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že to není mužův jediný problém. Z areálu základní školy v Sušici totiž koncem září odcizil ze stojanu horské jízdní kolo zn. Merida Trail100 s lankovým zámkem a textilní brašnou s nářadím, které následně prodal v bazaru za dva tisíce korun. V tomto případě škoda činí osm tisíc korun.

„Muž nyní ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu krádež," dodala Ladmanová.

Zda Sušičan využíval dámské kalhotky k nějakým intimním hrátkám, či je kradl z jiného důvodu, není známo. Podle informací Deníku mu už na jaře příliš do řeči nebylo, teď se k důvodu krádeží spodního prádla odmítl vyjádřit.