O vodě se opět začalo mluvit v Pavlovsku na začátku týdne, konkrétně v úterý ráno. Technologické změny, které měli přinést úsporu jak v odběru elektrické energie, tak i na stavu vody ve vrtu, se minuly účinkem. Co víc, přinesly další komplikace.

„Je to jednoduché. Snažili se vyměnit stávající čerpadlo za méně výkonné. Jenže výsledek byl akorát ten, že zbytečně vyhodili peníze. Nové zařízení totiž odběr vody neutáhlo, a tak to museli vracet zpátky do původního stavu," dozvěděli jsme se od místních obyvatel.

Situaci na místě okomentoval i starosta Dobříva Milan Kozlík, který na místě oprav byl přítomen. „Chtěli jsme vyměnit stávající, energeticky náročné čerpadlo za ekonomičtější. To by mělo být ideální a připravené na odběr, kdy nebude odebírat vodu Hrádek." Nyní jsou totiž odběry z vrtu na 5,4 vteřinových litrech a samotnému Pavlovsku by měly stačit litry dva. Slabší čerpadlo mělo zabránit přetíkání vody z vrtu. „S výměnou jsme začali v osm hodin ráno a trvala zhruba půl druhé hodiny. Bohužel, vše ve výsledku neběželo tak, jak jsme si představovali. Po změření tlaku u jednoho z občanů jsme zjistili, že není dostatečný a odpoledne jsme museli vracet vše do původního stavu," doplnil Kozlík.Komplikace to údajně způsobilo i v některých domácnostech. Šlo zejména o zhoršenou kvalitu vody, což způsobuje právě rozkolísání tlaku v síti.

Do toho všeho se ještě připletl časovač ve vodárně, který má za úkol přečerpávat vodu v intervalech z vrtu do vodovodního řadu. Ten se vinou vypnutí vynuloval a bylo nutné ho ve středu znovu nastavovat na původní hodnoty.