Zásah u letadla, které o víkendu havarovalo nedaleko Modravy, byl pro záchranáře mimořádně náročný. Stroj se totiž zřítil do nepřístupného terénu mezi Březníkem a Špičníkem.

Jak již Deník informoval, malé sportovní letadlo pilotoval 38letý Němec, který vzlétl v sobotu v 18 hodin z Pasova. Měl v plánu přelet Čech a návrat do Německa. Nad Ústeckým krajem se ztratil z radarů, najít se ho ale podařilo až druhý den, navíc až na Šumavě, asi osm kilometrů od Modravy. Trosky letadla tam spatřil ze vzduchu armádní vrtulník. Na místo pak byli vysláni hasiči, Horská služba Šumava, strážci šumavského národního parku a samozřejmě policisté.
„Na místě při našem příjezdu už byla posádka vrtulníku Armády ČR. Ta zjistila, že je v troskách a dokonce mezi stromy zaklíněný a už bohužel mrtvý jeden člověk. Šlo o pilota," popsal situaci u nehody Ondřej Zeman z Horské služby Šumava. Dodal, že s vyproštěním těla se muselo čekat delší dobu. „Nejdříve se na místo dostavili pracovníci letecké inspekce, kteří museli vše zdokumentovat. Pak pro účely vyšetřování totéž provedl policejní vrtulník ze vzduchu," uvedl Zeman s tím, že teprve poté mohlo být tělo, které bylo po pádu v doslova strašném stavu, vyproštěno s použitím těžké hasičské techniky. „Pak jsme tělo naložili na speciální nosítka a neschůdným terénem ho přepravili asi půl kilometru k cestě. Zde jsme mrtvého pilota předali nejdříve lékařce a po ohledání i pohřební službě," dodal Zeman.

Plné ruce práce měli i hasiči. „Po zadokumentování nehody jsme se na pokyn letecké inspekce postarali o vyproštění trosek letadla z lesa a jejich odvoz. Dále jsme na místě prováděli měření radioaktivního záření," řekl Deníku velitel hasičské stanice v Sušici Petr Ježek.

Vyšetřování vedou klatovští policisté ve spolupráci s Ústavem pro zjišťování příčin leteckých nehod, zatím jsou ale na začátku. „U zemřelého cizince byla nařízena soudní pitva. Příčina letecké nehody je předmětem dalšího šetření," uvedla v pondělí Dana Ladmanová z klatovské policie, která se se žádostí o pomoc obrací i na veřejnost: „Žádáme případné svědky této letecké nehody, zejména cyklisty a turisty, kteří se pohybovali v této lokalitě v sobotu ve večerních hodinách, aby podali informaci na linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie České republiky."