„Sezona mohla být rozhodně lepší. Vzhledem k tomu, že jsme začali s provozem až 15. ledna, tak musíme počítat s tím, že budeme mít nějaké ztráty. Kolik to ale bude, to zatím nevím. Když porovnám sezonu s minulým rokem, tak byla určitě horší. Když ale vezmu jen ten čas, kdy se jezdilo, tak se to myslím povedlo, lidí bylo dost,“ sdělil vedoucí ski areálu v Kašperských Horách Karel Pokorný.

Další lyžařským areálem, kterému počasí nepřálo, je Kocourov nedaleko Klatov. Tam se začalo jezdit 19. ledna a končilo se 9. března. „Pro nás nebyla zimní sezona vůbec ideální. Buď byl příliš mráz nebo naopak teplo. Rozhodně to nebyla běžná zima, na kterou jsme tady zvyklí. Když to tak spočítám, tak se u nás jezdilo tak o 50 procent méně než v předešlých letech. Nahradit lyžování jinou aktivitou neplánujeme, naopak budeme posilovat zasněžovací techniku a budeme doufat, že se počasí na příští sezonu umoudří,“ řekl Deníku provozovatel Aktivity Parku v Kocourově Vladimír Hájek.

Své brány zavřely také areály Belveder, Alpalouka, Slavoj Plzeň, Godlhof, Debrník, Hojsova Stráž - Dlouhá Louka a Hojsova Stráž - Vyhlídka, které jsou na Železnorudsku, a dále Hartmanice a Javorná.

Ještě se lyžuje

Ovšem ve vyšších polohách si provozovatelé lyžařských areálů na sezonu nestěžují. „Pro nás to byla klasická průměrná zima. Připravujeme se na to, že minimálně tenhle víkend ještě budeme mít areál v provozu,“ uvedla manželka provozovatele ski areálu Samoty Lucie Lučanová.

V porovnání s minulým rokem měl úspěšnější sezonu ski areál Špičák, ve kterém se lyžovalo od 10. prosince. „Sezonu zatím nemáme uzavřenou, jezdit se u nás bude ještě do 1. dubna, kdy bude ukončení. Řekl bych, že tahle sezona byla zvláštní. Za prvé tím, že začala o jeden až dva týdny později, a také tím, že bylo dlouhé období mrazů. Na druhou stranu si myslím, že nebyla špatná. I když ještě není konec, tak mohu říci, že o pár procentních bodů na tom budeme lépe s počtem návštěvníků i z ekonomického hlediska,“ zhodnotil spolumajitel areálu Špičák Vladimír Kasík.

Zima byla super

Se sezonou jsou spokojeni i milovníci zimních sportů. „Zima byla super. Je pravda, že jsme za lyžováním ve většině případech museli jezdit až nahoru na Železnou Rudu, protože v Kocourově bylo málo sněhu. Ale jinak to bylo fajn, užili jsme si, děti se naučily jezdit na snowboardech, takže paráda. Už se těšíme na další zimu,“ řekl Deníku Bohumil Dolejší z Klatov.