Měl totiž velmi ostrý konflikt s pracovnicí úřadu práce a později i s policistou. Úřednici, s níž se dostal do sporu právě kvůli příjmům z muzikantské činnosti, podle obžaloby velmi vulgárně nadával a házel po ní věci, policistu měl fyzicky napadnout a taktéž mu velmi vulgárně nadávat. Guman ale většinu věcí uvedených v obžalobě před klatovským soudem popřel.

Konflikt na oddělení dávek v hmotné nouzi klatovského úřadu práce měl Guman už vloni v červnu. Jeho i jeho manželku si tam pozvala úřednice, která kvůli podkladům pro zpracování dávky požadovala po Gumanovi, aby doložil své příjmy z hudební produkce. „On se ale hned rozčílil a začal nadávat. Křičel, že jsme svině gestapácký a estébácký. Pak zvedl židli a napřáhl se s ní. Měla jsem strach, že ji po mně hodí, ale jeho žena mu ji vytrhla. Pak po mně házel různé věci ze stolu, já se snažila uhýbat. Nakonec shodil monitor počítače. Ten by se rozbil, ale jeho žena ho naštěstí zachytila," popsala konflikt, který ukončila až přivolaná policie, úřednice.

Guman řekl, že konflikt odstartoval tím, že mu úřednice nevěřila, že s kapelou odehrál šest vystoupení zcela zdarma, a trvala na doložení příjmu. „Řekl jsem jí, že když zastaví tu dávku, tak manželka i s dcerami přijde o bydlení. Vygradovalo to, zvýšil jsem hlas a řekl jí, že jsou tady od toho, aby lidem v hmotné nouzi pomáhali a ne od toho, aby je dostali pod most. Spis jsem se slovy „sežerte si ty peníze vy svině estébácký a gestapácký" hodil, ale židli jsem rozhodně hodit nechtěl. A když jsem jí řekl, že si to s ní vyřídím, tak jsem myslel stížnost, ne že bych ji zabil," vysvětloval soudu Guman.

HROZIL, ŽE POLICISTU SVLÉKNE Z UNIFORMY

Druhý konflikt se odehrál vloni v září v Soustově. Guman tam podle obžaloby napadl mladíka z Klatov, kterého udeřil, a pak měl konflikt s policejní hlídkou z Nýrska. „Proti policistovi napřahoval pěst, strkal ho rukama do ramen, uchopil ho rukama za uniformu, třásl s ním a tlačil ho na zeď. Poté, co policisté pomocí hmatů a chvatů sebeobrany zamezili Gumanovi v dalším protiprávním jednání, opakovaně volal na linky tísňového volání 112 a 158 a dožadoval se příjezdu hlídky z Klatov, jinak že tam ty policajty zmlátí," uvedla v obžalobě státní zástupkyně a dodala, že Guman dále hrozil, že policistu svlékne z uniformy a nadával mu slovy tak vulgárními, že nejdou publikovat ani s tečkami. Dokonce prosil pána Boha, aby policista „chcípnul na rakovinu".

I v tomto případě to ale Guman viděl jinak. „Gejzu, který byl opilý a zfetovaný a ničil mi auto, jsem jen odstrčil, nepraštil jsem ho. On pak utekl. Ten policista, který mě v minulosti už zmlátil a já si na něj kvůli tomu stěžoval GIBSu, mě narval na zeď a škrtil mě. Já mu jen sundal ruce a řekl mu: Ty hajzle, to nesmíš. Sundej uniformu a vyřídíme si to," nabídl svoji verzi obžalovaný.

Případ byl odročen na říjen, kdy budou slyšeni další svědci. Gumanovi, který oba činy spáchal v podmínce, hrozí až čtyři roky vězení.