Counter-Strike 2 je pokračováním jedné z nejúspěšnějších videoherních stříleček v historii, na které pracuje americká společnost Valve. „Hra přepracuje veškerý dosavadní obsah,“ slíbili vývojáři v oficiálním oznámení na Twitteru.

Aktuálně se velké popularitě lidí těší Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), který hrají miliony hráčů po celém světě nejen pro zábavu. Pro hrstku z nich je titul i zaměstnáním na poli profesionálního gamingu. Proto se letošní díl nebude výrazně lišit od předchozího, ale změny nastanou zejména v technických specifikacích, které vylepší hratelnost.

V sérii videí uvedených k oznámení Counter-Strike 2 tvůrci ukázali například realističtější zobrazení dýmu, hojně využívaného pro taktiku, nebo přepracování známých herních map, na nichž se odehrávají zápasy mezi dvěma týmy složenými z pěti hráčů. Vylepšený bude i zvuk, díky němuž bude možné lépe odposlechnout, co se v utkáních děje.

Zdarma pro majitele CS:GO

Oznámení Counter-Strike 2 zaujalo také tím, že bude zdarma, a to pro všechny současné majitele hry Counter-Strike: Global Offensive. Navíc si budou moci i převést veškerý svůj inventář, což je rozhodně vítanou zprávou pro všechny uživatele, kteří mají nahrány stovky i tisíce hodin.

| Video: Youtube

Fanoušci série ani nebudou muset čekat na nový díl příliš dlouho, jelikož firma Valve plánuje vydání na letošní léto. Přesné datum ovšem ještě nezveřejnila. Již nyní mohou zájemci požádat o přístup do omezeného testování. Vývojáři na základě několika faktorů vyhodnotí, komu povolí si hru v předstihu vyzkoušet.