Cyberpunk 2077 před třemi lety nenaplnil očekávání slíbená tvůrci, ačkoliv měl vynikající příběh s mnoha výraznými postavami, mezi kterými vyčníval Keanu Reeves v roli hologramu mrtvé rockové hvězdy a teroristy Johnnyho Silverhanda doprovázejícího hlavní postavu vytvořenou hráčem, a detailně zpracovaný futuristický svět s korporátem i pouličními gangy ovládajícími velkoměsto Night City. Jenže kvůli horší optimalizaci, velkému množství chyb i nedotaženým mechanismům se u hráčů setkal s rozporuplným přijetím.

Nová česká videohra Last Train Home chce počítačové nadšence zaujmout tématem československých legionářů v Rusku a jejich vybojované cesty domů přes Vladivostok před sto lety. V upoutávce si zahráli herec Karel Dobrý, komparzisté i Legiovlak
Hráči svedou bitvy legionářů na Sibiři. U Rusů jsou za hrdlořezy, tvrdí vývojář

Vývojáři i proto pracovali na opravách a vylepšeních. Letos v září pak titul obdržel obrovský bezplatný balíček úprav, který přepracoval spoustu atributů a přidal nové prvky obohacující hratelnost, čímž udělal ze hry přesně to, čím měla být od počátku.

Cyberpunk 2077
• Vývojář a vydavatel: CD Projekt Red
• Dostupné na: PC, PlayStation, Xbox
• Cena: od 1 319 Kč

Jedinečné kyberpunkové dobrodružství ve hře na hrdiny umožňuje uživatelům stát se zabijákem s biomechanickými končetinami, důvtipným hackerem nebo nindžou tiše eliminujícím nepřátele, zatímco se svobodně pohybují po různých lokalitách a plní spoustu zajímavých úkolů.

Důležité je, že hráči už nemusí čelit větším problémům ovlivňujícím zážitek během několika desítek hodin hraní.

Zdroj: Youtube

Špionážní drama

Herní dobu je nyní možné výrazně prodloužit novým špionážním rozšířením Phantom Liberty, které by svou velikostí mohlo být i samostatným titulem.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
• Vývojář a vydavatel: CD Projekt Red
• Dostupné na: PC, PlayStation 5, Xbox
• Cena: od 799 Kč

Zatímco stávajícím fanouškům otevírá další možnosti ponoření se do světa Cyberpunku se svou dřív vytvořenou postavou, nováčkům umožňuje přeskočit základní hru a rovnou se vydat do městské části Dogtown, kterou zcela ovládá militární organizace vyžadující své vlastní zákony.

Ve čtvrti je také možné narazit na náhodné události, do kterých se lze zapojit, což přidává na pocitu, že město skutečně žije vlastním životem.

V rozšíření Phantom Liberty herec Idris Elba skvěle ztvárnil vládního agenta.V rozšíření Phantom Liberty herec Idris Elba skvěle ztvárnil vládního agentaZdroj: se svolením CD Projekt Red

Děj klade větší důraz na filmovost a vyprávění, což podtrhují skvělé herecké výkony, zejména Idris Elba se perfektně vžil do role vládního agenta. Důležitým prvkem ovlivňujícím vývoj příběhu jsou opět i bohaté dialogové možnosti. Navíc veškeré texty mají bezchybný a kreativně vymyšlený český překlad.

Starfield otvírá hráčům ohromný vesmír, který lze prozkoumat
Postavte si loď a objevujte vesmír. Starfield nabízí tisíc planet k prozkoumání

Ačkoliv nechybí množství akčních pasáží, hra nabídne i nápadité špionážní chvíle, kdy bude nutné naplánovat a provést infiltraci patřičných míst. Tím Cyberpunk 2077 dostává zcela nový, neokoukaný nádech.

Reparát se tvůrcům podařil na jedničku, navíc s příjemným bonusem. Sice je možné najít menší chyby, ale celkový zážitek z hraní zůstane rozhodně pozitivní.