Více než 50 řečníků se na konferenci Game Access zaměří jak na samotný vývoj, tak také s tím spojenou produkci v herním průmyslu. Ve třech sálech si tak lze poslechnout jak spolutvůrce Cyberpunku 2077, tak technologické marketingové specialisty, či designery deskových her. Na konferenci nechybí ani představení nových indie her, galerie uměleckých her a cosplayů. V neděli se pak uskuteční živý koncert s hudbou ze soundtracku z kultovní hry Mafia.

Pro zájemce je zde také mnoho HR specialistů nabízejících různé pracovní možnosti. Zároveň bylo pozváno mnoho investorů vyhledávající inovativní zajímavé projekty a start-upy a nedílnou součástí akce tak bude také navazování nových kontaktů. Game Access oficiálně proběhne mezi 27.-28. květnem a doprovázet ho budou tři tematické večírky. Cena lístku se pak pohybuje mezi 3000-6500 korunami podle exkluzivity. 

Řečníci z celého světa i z tuzemska 

Zatímco v minulých ročnících Game Access navštívili krom jiného vývojáři z Blizzard Activision, nyní se lze těšit například na tvůrce Spidermana či Ratchet and Clank z dílny Insomniac Games, konkrétně pak na jednu z animátorek Lindsay Thompson. Jedním z nejočekávanějších řečníků bude Kacper Niepokolczycki z polského CD Project Red a tvůrce prostředí ve hrách Zaklínač 3: Divoký hon a hlavně pak posledního hitu studia Cyberpunk 2077.

GT 3 Pro jsou nejvýkonnější chytré hodinky společnosti Huawei, čemuž odpovídá jak luxusní zpracování, tak cena
Nové chytré hodinky Huawei Watch GT 3 Pro se hodí do společnosti i fitka

O zpestření se jistě postará Holanďan Joris de Man, skladatel sountracku ke hře Horizon: Forbidden West, od kterého se také očekává hudební zahájení celé akce. Z českých studií se zde představí Ján Ilavský, kreativní ředitel Beat Games produkující světově úspěšnou hru Beat Saber, dále pak Jakub Vavřík a Michal Oravec z Hangar 13 známého hlavně kvůli remaku Mafia: Definitive Edition a vývojáři z Madfinger Games.

Poslední zmínění snad také řeknou něco více k jejich zatím oficiálně neohlášenému projektu, o kterém se zatím ví pouze to, že se bude jednat o online střílečku poháněnou Unreal Enginem 5. Krom videoherních vývojářů se ale lze také těšit na tvůrce deskových a společenských her. Nebude chybět takové jméno jako Vlaada Chvátil, zakladatel a hlavní designér Czech Game Edition a tvůrce Proroctví nebo světově oceněné hry Krycí jména.

Akci doprovodí také tři večírky a koncert hudby z Mafie

Krom samotné konference je připraven také doprovodný program. Krom toho, že si lze na samotném výstavišti vyzkoušet samotné videohry, využít catering a odpočinkových zón a mnoho dalšího, na konci každého dne se také koná tematický večírek. Akce byla zahájena již 26. května večer v pivovaru Starobrna v samotném centru.

Druhý večírek v pátek večer pak bude na samotném výstavišti a akce bude zakončena na hradě Špilberk. Večírky budou dostupné všem držitelům prémiových a standardních lístků, s Lite verzí se jich tak bohužel nelze účastnit.

Aplikace Threema patří mezi nejbezpečnější
Jaké komunikační aplikace využívat? NÚKIB nejvíce doporučuje Threema a Signal

Pro fanoušky hry Mafie a zvlášť pak jejího hudebního doprovodu je přichystán nedělní koncert hraný Brněnskou filharmonií. Krom samotné hudby bude připravený program začínající už ve 14:00 a moderovaný Petrem Rychlým, bavičem, který v Mafii propůjčil svůj hlas postavě Pauliho. Lístky na nedělní koncert ovšem nejsou součástí konference a prodávají se zvlášť od 990 korun.

Podrobnější informace pro vás budeme připravovat v průběhu konference.