Uživatele na nové síti uvítal šéf Mety Mark Zuckerberg, jehož první zpráva během pár minut získala několik tisíc „lajků“, což je podle AFP znamení, že nováček na sociálních sítích má za sebou úspěšný start.

Logo Twitteru na mobilním telefonu
Ochrana před umělou inteligencí? Twitter chystá další změnu u placených profilů

Jak podotýkají média, aplikace Threads je svým vzhledem i funkčností velmi podobná twitteru. Uživatelé ale mohou psát delší zprávy. Jejich maximální délka může mít 500 znaků, zatímco na twitteru je to pro většinu uživatelů znaků 280. Publikovaná videa mohou mít délku až pět minut.

Přístup z instagramu

Přihlášení do Threads je možné přes instagram. Právě to je podle listu Wall Street Journal (WSJ), „strategický manévr, který může aplikaci pomoci rychle získat popularitu“. Instagram má totiž měsíčně přes dvě miliardy aktivních uživatelů, zatímco twitter kolem 364 milionů. Pokud by tedy novou síť, jejíž název se dá česky přeložit jako „Vlákna“, začal používat alespoň zlomek uživatelů instagramu, mohla by se rychle rozrůst.

Sídlo společnosti Twitter v San Francisku 4. listopadu 2022
Twitter dál propouští. Pod Muskem již snížil počet zaměstnanců o 70 procent

Od té doby, co loni firmu Twitter převzal Elon Musk, dala řada uživatelů stejnojmenné sítě najevo, že by si přála alternativu. Například německá vláda v pondělí uvedla, že kvůli změnám na twitteru zvažuje, že přejde na jiné komunikační kanály.

WSJ v týdnu také připomněl, že se twitter v posledních měsících potýkal s technickými problémy, ztrátou části inzerentů i kritikou, že nedostatečně moderuje obsah. Žádný ze startupů, ať už to je Mastodon, Truth Social nebo Bluesky, se ale neukázal jako skutečný konkurent twitteru, podotkl také WSJ.