Mluvčí Mety Andy Stone uvedl, že technický problém způsobil, že lidé měli potíže s přístupem k některým službám. „Problém jsme vyřešili co nejrychleji pro všechny, kterých se to týkalo, a omlouváme se za nepříjemnosti,“ sdělil.

Meta vlastní i aplikaci WhatsApp. Ta zřejmě zůstala v provozu, i když se objevily zprávy o problému aplikačního programového rozhraní WhatsApp Business, uvedla agentura Reuters.

Uživatelé většinou uváděli, že je služba odhlásila a nebylo možné se znovu přihlásit. Objevily se i spekulace o útoku hackerů. Síť Threads byla zcela nedostupná a všem, kdo se pokusili aplikaci otevřít, zobrazovala obecnou chybovou zprávu.

Výpadek patřil k nejsledovanějším tématům na sociální síti X, dříve Twitter. Vyjádřil se k němu i majitel X Elon Musk. „Pokud čtete tento příspěvek, je to proto, že naše servery fungují,“ napsal.

Děti čelí na sociálních sítích internetovým predátorům
Meta u soudu. Desítky tisíc dětí na Facebooku a Instagramu denně čelí predátorům

Podle listu The Wall Street Journal sledovali situaci i představitelé americké vlády, protože je tzv. superúterý, kdy se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 16 různých státech. Podle vyjádření vyššího úředníka Agentury pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury ale nebyly zaznamenány konkrétní nebo důvěryhodné hrozby, které by se pokoušely narušit volby.

Podobný výpadek nastal v roce 2021, kdy kvůli problému s konfigurací na několik hodin vypadl přístup na Facebook, Instagram a WhatsApp.