"Penam v roce 2017 otevřel moderní velkokapacitní pekárnu v nedalekých Rosicích, která plně pokryje dodávky pečiva na Brněnsku a jižní Moravě i za heršpickou pekárnu," uvedl k zavření pekárny mluvčí. Podle něj jsou také výrobní technologie v pekárně Delta zastaralé a na hranici životnosti.

United Bakeries plánuje propustit až 160 lidí, budou ale moci pracovat v jiném závodu koncernu. "Zaměstnanci mají samozřejmě nárok na zákonné odstupné. Se všemi nás čekají individuální rozhovory. Nabídneme jim možnost jiné práce buď právě v nové pekárně v Rosicích, nebo v ostatních firmách koncernu Agrofert, případně jim pomůžeme s hledáním uplatnění v jiných společnostech v regionu," dodal mluvčí.

Zákazníci v obchodech by zavření pekárny neměli poznat, areál bude nabídnut k prodeji.

Ilustrační foto.
Tragédie v brněnských Maloměřicích: auto srazilo dvouleté dítě, batole zemřelo

O propouštění informoval Agrofert už v minulém týdnu. Společnost Papei v Roudnici nad Labem, která spadá pod koncern, ukončí k poslednímu červnu výrobu lahůdek. Firma proto nahlásila propouštění, což zasáhne až 90 lidí, dál bude vyrábět vaječné polotovary. Důvodem jsou ekonomické výsledky umocněné nejistou situací v souvislosti s koronavirovou krizí, uvedl tehdy mluvčí.

Firma podle výroční zprávy vyráběla a prodávala lahůdky jako saláty, pomazánky, chlebíčky nebo marinované výrobky od roku 2010. V roce 2017 tento segment rozšířila o vegetariánskou řadu, pak ale utlumila prodeje a předloni byla výroba nové řady ukončena. V roce 2018 ukončila také výrobu uzených ryb, které se věnovala od roku 2014.

Značení modrých zón pracovníky Brněnských komunikací v oblasti 1-09 v části Křídlovické ulice, pondělí 4. května.
OBRAZEM: V Křídlovické ulici vyznačili nové modré čáry pro rezidentní parkování

Koncern Agrofert s více než 200 firmami vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO), v únoru 2017 ho převedl do svěřenských fondů. V holdingu jsou chemické, zemědělské a potravinářské podniky, ale také média.