V současné době připravuje developer v areálu s názvem CTPark Brno Líšeň velké komerční nemovitosti a startovací jednotky pro mladé podniky. Cílem je postupný růst společně s parkem. „Zaznamenali jsme enormní zájem o nové prostory. Jsme domluveni se šesti nájemci a s několika dalšími probíhají jednání. Klienti se budou stěhovat na přelomu letošního roku,“ nastínil developer společnosti CTP Pavel Blažek. Projekt vyjde na bezmála jednu a půl miliardy korun.

Obnova areálu začala předloni, prvních téměř osm tisíc metrů čtverečních využívá od loňského podzimu služba Rohlík. V následujících letech poskytne park lidem přibližně patnáct set nových pracovních příležitostí. „Jedná se o již zaběhnutou lokalitu, která má v Brně své jméno a zároveň těží z blízkosti sídliště a řady univerzit, a tedy i dostupnosti pracovních míst. Od vysoce kvalifikovaných pozic, přes administrativní až po dělnické a skladnické profese,“ uvedl líšeňský starosta Břetislav Štefan.

Nápad ocenil i Brňan Tomáš Pánek. „Myslím, že je to dobrý nápad, především je dobře, že vznikne tolik nových pracovních příležitostí. Líbí se mi, že se mění i městské části jako je Líšeň,“ okomentoval.

Koncept počítá rovněž s využitím solárních panelů nebo šedé vody. Podle náměstka primátorky Petra Hladíka se jedná o postup, kterým chce město pokračovat i na dalších místech v Brně. „Chceme bývalé výrobní areály, které již ztratily své původní využití, postupně oživovat. Oceňuji koncept celého projektu, který počítá s vysazením nových stromů, šetrným přístupem k hospodaření či využívání solární energie,“ podotkl Hladík. Hotovo má být za čtyři roky.

Vizualizace areálu

close Vizualizace areálu v místě dřívější továrny Zetor v brněnské Líšni. info Zdroj: CTP zoom_in Vizualizace areálu v místě dřívější továrny Zetor v brněnské Líšni.