„Potřebovali jsme v letních měsících kozí mléko nějak zpracovat a chtěli jsme využít potenciálu, který zdejší metalový festival nabízí. Tak jsme se rozhodli vyrobit černou zmrzlinu,“ vzpomíná farmář Martin Vlček.

A zároveň dodává, že aktivní uhlí přidané do zmrzliny má, kromě neobvyklé barvy, také mnoho výhod. „Je to vlastně i proti průjmu. Navíc na podobných festivalech se úplně neklade důraz na hygienu a to uhlí vám trochu vyčistí zuby,“ usmívá se.

Tom Mrkos a Ivo Nádeníček
Pravé gelato a sorbet jsou z poctivých surovin, říká úspěšný řemeslný zmrzlinář

Zmrzlina s aktivním uhlím je i po letech stále hit. „Lidé o ni mají stále velký zájem. Když k nám na farmu přijedou už stálí zákazníci, tak často vyzkoušejí i něco jiného, ale pokud jsme na nějaké akci, tak je největší zájem jednoznačně o černou,“ vysvětluje farmář.

V nabídce má však i celou řadu dalších, netradičních příchutí. Jednou z nich je třeba slaný karamel, který vznikl přidáním sušených slaných červů na klasickou karamelovou zmrzlinu.

Když ji nabízeli poprvé, reakce lidí byly různé. „Dnes už je to jiné. Pomyslný odpor vůči červíkům postupně mizí. Lidé už to neberou za něco neobvyklého, jako tomu bylo před pár lety. Samozřejmě ale stále jsou i tací, kteří to nikdy neochutnají,“ usmívá se Martin Vlček.