Výnosy skupiny za prvních devět měsíců letos dosáhly 7,6 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 53,1 procenta, zejména díky nárůstu prodejů ve všech regionech a konsolidaci výnosů Coltu od 21. května 2021.

Přitom počet prodaných zbraní se za první tři čtvrtletí roku 2021 zvýšil o 37,2 procenta ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 a překonal 463 tisíc prodaných kusů.

„Výsledky za prvních devět měsíců 2021 zřetelně ukazují, že strategie naší Skupiny, síla klíčových značek, a produktový mix v kombinaci s cenovou politikou dokáží splnit očekávání našich zákazníků a zároveň tvoří dlouhodobou hodnotu pro naše investory,” komentoval výsledky Jan Drahota, předseda představenstva CZG.

K nárůstu tržeb došlo podle něj ve všech teritoriích.

První dílnu měli v kozím chlívku a první prodejnu v ložnici. Dnes exportují do zahraničí a jsou celosvětově uznávanou firmou v oblasti motorsportu. 27.října 2021
Z chlívku až do MotoGP. Teď hulínský výrobce motooblečení hledá řemeslníky

„Spojené státy i nadále zůstávají největším trhem pro naši skupinu. Těší nás pokračující spolupráce s Armádou České republiky, kdy se ve třetím čtvrtletí rozeběhly dodávky pod rámcovou smlouvou. Konkrétně se jednalo o dodávky útočných pušek BREN 2 s příslušenstvím,“ doplnil Jan Drahota.

Přední výrobce palných zbraní

CZG – Česká zbrojovka Group je společně se svými dceřinými společnostmi jedním z předních výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další civilní využití. Součástí skupiny CZG jsou společnosti Colt’s Manufacturing Company, Česká zbrojovka, Colt Canada Corporation, CZ-USA, 4M Systems a CZ Export Praha.

CZG rovněž drží menšinový podíl ve švédském výrobci optických montážních řešení pro zbraně, společnosti Spuhr i Dalby. Své produkty prodává CZG především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Brno Rifles a 4M Systems.

CZG má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v České republice, ve Spojených státech a v Kanadě. Ve svých provozech v České republice, USA, Kanadě, Německu a Švédsku zaměstnává CZG více než 2000 lidí.