Vysvětleme si to na příkladu tržiště společnosti EBMservice.com, které úspěšně funguje už bezmála třicet let a nedávno spustilo responzivní verzi svého webu.

Tržiště představuje perfektně vybavenou informační desku, na které se setkávají požadavky kupujících a prodávajících. Oba současně prezentují své nabídky i požadavky.

Když se virtuálně protnou, dostanou, například jako na webu obyčejné seznamky, obě dvě strany možnost spolu komunikovat a uzavřít obchod.

Důkazem nezávislosti tržiště je, že organizátor – firma EBM system k.s. s komoditami vůbec neobchoduje, jen obchody zprostředkovává. Tržiště je rozděleno do několika logických celků.

Materiály

Sekce, která je zaměřena na nákup a prodej strojů a produktů hutní a strojírenské výroby. Obsahuje širokou nabídku celkem cca 600 000 položek (hutní materiál, spojovací materiál, ložiska a další).

Stroje

To je sekce určena pro vyhledávání nových a použitých strojů, náhradních dílů a příslušenství. Většina zboží je doplněna četnými fotografiemi nebo odkazy na podrobnou dokumentaci.

Výprodej, NZ

Zde zákazníci tržiště naleznou velký výběr nových i použitých nadnormativních zásob.

Kooperace

Sekce, ve které firmy hledají partnery a subdodavatele pro své zakázky. Systém umožňuje podrobnou technologickou a výrobní specifikaci nabídek.

Poptávky

Zde klienti mohou zadávat své poptávky na zboží a služby, poptávky jsou pak okamžitě odesílány všem registrovaným uživatelům.

Nabídky

Obsahují mimořádné prodejní a nabídkové akce s možností připojení potřebných dokumentů, výkresů a fotografií; každou celou hodinu se cíleně rozesílají těm, které chcete oslovit.

Firmy

Podrobný adresář firem pracujících s tržištěm: e-mail, webové stránky, kontaktní údaje.

Téměř třicetiletá historie

On-line tržiště s průmyslovým a hutním materiálem slouží od roku 1994 firmám při nákupu materiálu a prodeji skladových zásob.

Letos v dubnu byla spuštěna beta verze nového webu na adrese EBMservice.com, která podporuje i mobilní zařízení. Hlavním bodem zlepšení je fulltextové vyhledávání s našeptávačem a responzivní zobrazení webu.