Po více než deseti letech sbírání zkušeností v oblasti lidských zdrojů se Jana Stehlíková a Kateřina Tkadlecová rozhodly pro založení vlastního projektu pod názvem Flecto. S rozvojem technologií se rychle mění i trh práce a čím dál častěji je ze strany zaměstnanců kladen důraz na flexibilitu a volný čas. Digitální platforma Flecto reaguje na tyto požadavky a umožňuje plánování práce podle časových možností zájemců o práci. 

Flexibilita je klíčová i pro pracovníky ve výrobě 

Podle dat Českého statistického úřadu pracuje v Česku ve směnných provozech téměř 30 % zaměstnanců. Přestože pracovníci nejvíce preferují ranní směny, většina výrobních firem nabízí zaměstnání na dvousměnný, třísměnný či nepřetržitý provoz. Práce v rámci směnnosti s sebou však nese určitá specifika. Zaměstnanci často postrádají worklife balance neboli rovnováhu mezi osobním a pracovním životem a zároveň musejí zaměstnání přizpůsobovat svůj denní režim. Řadě pracovníků však směnné provozy vyhovují, protože mají volno i během běžného týdne a mohou si tak zařídit osobní záležitosti např. u lékařů či na úřadech. 

Co mají ale dělat ti, kteří nemohou nebo nechtějí odpracovat plné úvazky, tedy např. rodiče na rodičovské dovolené, lidé pečující o osobu blízkou, studenti nebo senioři? Pro tyto skupiny mohou být naopak vhodnější noční a víkendové směny, a to zejména právě kvůli osobní situaci, např. starost o děti, studium apod. Další nezpochybnitelnou výhodou jsou i peníze, protože za tyto směny náleží pracovníkům největší příplatky. 

Trendem mezi zaměstnavateli je zkracovat a přizpůsobovat rozsah pracovní doby, a to například pro maminky či starší lidi v předdůchodovém či časně důchodovém věku. Zakladatelky platformy Flecto jdou trendu naproti, a pomáhají zaměstnavatelům nabízet i kratší či půlené směny. Do budoucna věří, že tato možnost bude zaměstnavateli ve firmách poskytována stále častěji, protože i lidé pracující ve směnných provozech chtějí mít větší vliv na plánování svého času.

Staňte se Flektařem a mějte přehled o volných směnách ve vašem okolí 

Ať už jste vyznavačem ranních, odpoledních nebo nočních směn, díky aplikaci Flecto si můžete najít práci v čase, který vám nejvíce vyhovuje. Jednoduše si určíte den, kdy chcete jít do práce a přihlásíte se na některou z volných směn. Stačí se registrovat uvedením vašeho e-mailu a regionu, ve kterém máte o práci zájem a informace o volných směnách ve vaší blízkosti vám pak budou chodit prostřednictvím notifikací.