Férový zaměstnavatel s dobrou atmosférou. To je titul, který si letos v kategorii firem nad 500 zaměstnanců připsala společnost GasNet. Získala ho od Klubu zaměstnavatelů díky hodnocení od zaměstnanců na webu Atmoskop. Žebříček bere v úvahu pracovní atmosféru nebo vztahy v týmech. Lidé si na GasNetu nejvíce cenili toho, že naslouchá zaměstnancům, dává jim více volnosti i odpovědnosti, žije inovacemi a má jasno ve směřování firmy.

Firma svůj rozvoj už tři roky opírá o profesionálně řízenou ESG strategii (z anglického Environmental, Social, and Governance) a její čtyři pilíře: bezpečnost, environmentální udržitelnost, sociální aktivity a odpovědné řízení.  

Zkrácená pracovní doba i chatbot Arnold  

„Naši zaměstnanci oceňují dobré vztahy a pestrou kulturu, v níž mohou být sami sebou. Jsme tak bezpečným místem, kde je vítán každý profesionál. Navíc si užíváme zkrácenou pracovní dobu, podporujeme práci z domova, hodně investujeme do vzdělání a hlídáme, aby se nerozevíraly nůžky v odměňování žen a mužů. To vše přispívá k dobré atmosféře,“ doplňuje manažerka HR týmu Helena Steinerová.  

Student ČVUT Josef Kubička připravuje s GasNetem Česko na vodík.
Studenty láká vodík. Příležitosti nabízí GasNet

Erika Vorlová, členka vedení skupiny GasNet, podotýká, že firma má dobrý tým, který žije bezpečností, spolehlivostí a respektem. 

„Tyhle tři jednoduché hodnoty určují směr, jakým plujeme, když připravujeme Česko na vodík. Našim lidem současně nasloucháme a jejich podněty řešíme. V tom nám pomáhá Kulturní tým složený ze zaměstnanců napříč firmou a také chatbot Arnold, se kterým měříme spokojenost online. Díky nim víme, že i zajímavá práce a inovace patří mezi to, co zaměstnanci v GasNetu oceňují,“ vysvětluje.  

Více zkrácených úvazků 

V dalších měsících se chce GasNet zlepšit ve využívání zkrácených úvazků.

„Máme jich jen jedno procento. Průměr v EU je přitom nějakých třicet. Nevyužívat lépe know-how vlastních zaměstnanců, třeba na mateřské nebo při studiu, to by byla škoda. Proto jsme letos odstartovali pracovní setkání o zkrácených úvazcích,“ říká Helena Steinerová s tím, že za důležité považuje stanovit si každý rok jasné a jednodušeji splnitelné cíle.  

„Zkrátka se zlepšovat krok za krokem. Smysluplně, ne na sílu. Ocenění Férový zaměstnavatel roku je dobrým důkazem, že jdeme správným směrem,“ dodává.

Zakladatel firmy Anglo česká Petr Chlup se svými dětmi, které ve společnosti také pracují
Muž založil firmu zaměřenou na hygienu. Do podnikání už zapojil i své děti

Ocenění podle ní patří všem plynařům ve firmě, kteří každý den zlepšují GasNet a české plynárenství.  

Plynárenská společnost patří mezi lídry v české energetice. Zemní plyn chce postupně nahradit plyny obnovitelnými: vodíkem a biometanem. Podíl biometanu v distribuční síti už firma navyšuje pomocí připojování biometanových stanic. Plynárenskou soustavu současně připravuje na vodík, a to i se studenty vysokých škol, kteří v GasNetu pracují v rámci dlouhodobých stáží.