Společnost byla založena v roce 1995 pod názvem Ulmer s.r.o. v malém bytě v Opavě, byt sloužil jako kancelář, skladové zásoby byly tehdy uloženy v blízké garáži. Na počátku se o chod firmy staralo osm zaměstnanců. Již v roce 1996 se tehdejší vedení rozhodlo vybudovat novou halu v Mokrých Lazcích a od roku 1997 se sídlo společnosti a centrální sklad nachází zde.

Andrea Tůmová a Štěpán Kadlec.
Není poleno jako Pol eno. České duo vyrábí figurky z dřevěného odpadu

Zakladatel společnosti a její dlouholetý ředitel Jaroslav Binar odešel v roce 2019 do důchodu. Vedení předal svým kolegům, ředitelem se stal Petr Pavlínek, do té doby jednatel a vedoucí divize Strojní elementy. Dalším jednatelem je Marek Novák, který zároveň vede oddělení Informačních technologií a řízení procesů.

„Za tuto dobu se z malé firmičky stal lídr na trhu s více než dvěma sty zaměstnanci, z toho přibližně pětina z nich bydlí nebo pochází z Mokrých Lazců. V průběhu let vyrostla v obci druhá hala, která poskytuje dostatečné kapacity pro neustálý rozvoj firmy,“ popisuje ředitel Petr Pavlínek.

Součástí nadnárodní skupiny 

Haberkorn je součástí nadnárodní skupiny Haberkorn se sídlem v rakouském Wolfurtu s pobočkami v deseti evropských zemích a více než 2200 zaměstnanci. S obratem 626 milionů Eur se řadí k největším technickým specialistům v Evropě. Haberkorn je partner jak pro výrobce strojů a zařízení, tak pro koncové odběratele. Pro své zákazníky v Čechách a na Slovensku má firma na trhu aktivní tým třiceti obchodníků, které podporuje dalších více než devadesát konstruktérů a odborníků v kancelářích.

Pro Jakuba Ščupáka z Křišťanovic se záliba v železničním modelářství stala povoláním.
Dokonalé modely vláčků a nádraží. Nadšenec proměnil koníček v povolání

I navzdory covidové situaci se mokrolazecké firmě Haberkorn daří dobře. „Počty zakázek neklesají, práce je dostatek, potýkáme se spíše s nedostatkem kapacit, a to nejen v tomto období. Dlouhodobě pociťujeme nedostatek především technicky vzdělaných pracovníků, chybí nám konstruktéři i obchodní zástupci se strojím vzděláním.

V poslední době vzrůstá tlak i na kapacity dílny, hledáme proto operátory do výroby i logistiky. Pokud se rozhodnete stát součástí našeho týmu, budete odměněni příjemným pracovním prostředím, možností osobního rozvoje a zázemím stabilní prosperující společnosti,“ dodává Petr Pavlínek.

Veškeré další informace o firmě Haberkorn se zájemci dozví na www.haberkorn.cz.