Ve chvíli, kdy vláda zavřela restaurace, začali Hanka Smékalová a Radek Geier, provozovatelé Lockalu U Jelena na Velkém náměstí v Prachaticích, sčítat škody. Odhaduji to na desítky tisíc. „Největší byly na pivu. Naražené sudy byly rovnou odsouzené k zániku. Náměstí bylo prázdné a nemělo smysl něco prodávat, nebylo komu,“ hodnotí Radek Geier.

První tři týdny byly strach a panika všudypřítomné. „Pak už bylo vidět, že se začali objevovat první odvážlivci, kteří potřebovali například na úřady. A když už do města přišli, tak si chtěli i něco koupit. Někteří volali, jestli vaříme jídlo s sebou. Ono taky ženské vydrží vařit doma čtrnáct dní tři týdny a pak docházejí nápady,“ směje se Radek Geier s tím, že nad vodou Lockal U Jelena drželi hlavě kamarádi a známí, kteří mají firmy.

„Chtěli jídlo pro zaměstnance,“ dodává s tím, že Lockal U Jelena má poměrně stálou klientelu, kterou v letních měsících doplňují turisté, protože restaurace je přímo v centru města. „Jsou ale i chlapi, kteří sice chodí pravidelně, ale po celou dobu uzavření pro jídlo nepřišli, protože neradi jídlo z krabičky. Prostě si koupili jen kus salámu na svačinu,“ vysvětluje Radek.

Od pondělí, kdy zase zákazníci mohou do hospody na oběd, museli Radek s Hankou snížit počet míst k sezení, aby dodrželi vládní nařízení. „Běžně máme kapacitu zhruba padesát míst, snížili jsme o deset,“ říkají.

Hanka Smékalová a Radek Geier věří se sezona se ještě rozjede. Čekají, že lidé přijedou na Šumavu, která jim bude malá a objeví i Prachatice. Zahrádka na Velkém náměstí je pro ně připravená.