Jde dokonce o nejdelší dobu strávenou před obrazovkou od počátku peoplemeterového měření v roce 1997. V souvislosti s tím zažívají rozmach placené televizní služby. Ty v minulosti vyhledávali především mladší diváci a jejich hlavním lákadlem byly kvalitní seriály. Nyní však jdou ještě o krok dále a nabízejí to, co jsme doposud mohli vidět pouze v kinech - premiéry nejnovějších filmů původně určených pro kino distribuce.

Podle mnohých odborníků přitom nejde o záležitost dočasnou. I když budou kina znovu otevřena, jako první se filmy objeví rovněž na placených televizních platformách, jako jsou Netflix či HBO Go. Jde sice o služby zpoplatněné, ale získat k nim v ČR přístup není vůbec složité. Platit je přitom lze velmi výhodně formou měsíčního předplatného. 

Kvůli šíření koronaviru a nařízení vlády jsou zavřené hospody a restaurace…
Alarmující zjištění: Pětinu podnikatelů čeká kvůli omezením do měsíce krach

Velkou výhodou těchto platforem je, že nejste omezováni vysílaným televizním programem: vybíráte si přímo svůj oblíbený pořad právě tehdy, když jej chcete sledovat. Navíc si vše můžete přehrávat nejen v televizi, ale i na svém počítači, telefonu či tabletu.

Zajímavou nabídku nyní divákům nabízí například Vodafone.

„Vodafone TV nyní poskytuje tříměsíční předplatné Netflixu jako dárek. Služba obsahuje velké množství seriálů, dokumenty a filmy světové produkce, některé z nich jinde než na Netflixu nenajdete. Aplikace pro Netflix už je předinstalovaná na set-top boxu Vodafone TV a navíc zákazník může, po ukončení platnosti benefitu, začít hradit předplatné Netflixu společně s ostatními službami v rámci jedné faktury od Vodafonu bez nutnosti zadávat online údaje ze své platební karty,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafone Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Jednatřicetiletý majitel brněnské firmy Aktin Michal Hubík.
Rekordní tržby? Pomohl nám covid, nezastírá brněnský výrobce zdravého jídla

Výběr seriálů a filmů na těchto platformách je tak obrovský, že si už nyní Češi neváhají připlácet. Navíc tyto televize mají vysoce ceněnou originální produkci. Stačí jen zmínit minisérii Černobyl z produkce HBO nebo seriály Koruna a The Witcher (Zaklínač) na Netflixu.

Provozovatelé HBO Go a Netflixu už našim divákům vycházejí vstříc i v tom, že nabízejí daleko více seriálů v české verzi. Pokud nemají přímo český dabing, bývají opatřené alespoň českými titulky. Ovšem, když chcete cvičit svou angličtinu či jiný cizí jazyk, lze vše sledovat přímo v originálním znění.