Jde dokonce o nejdelší dobu strávenou před obrazovkou od počátku peoplemeterového měření v roce 1997. V souvislosti s tím zažívají rozmach placené televizní služby. Ty v minulosti vyhledávali především mladší diváci a jejich hlavním lákadlem byly kvalitní seriály. Nyní však jdou ještě o krok dále a nabízejí to, co jsme doposud mohli vidět pouze v kinech - premiéry nejnovějších filmů původně určených pro kino distribuce.

Podle mnohých odborníků přitom nejde o záležitost dočasnou. I když budou kina znovu otevřena, jako první se filmy objeví rovněž na placených televizních platformách, jako jsou Netflix či HBO Go. Jde sice o služby zpoplatněné, ale získat k nim v ČR přístup není vůbec složité. Platit je přitom lze velmi výhodně formou měsíčního předplatného. 

 

Velkou výhodou těchto platforem je, že nejste omezováni vysílaným televizním programem: vybíráte si přímo svůj oblíbený pořad právě tehdy, když jej chcete sledovat. Navíc si vše můžete přehrávat nejen v televizi, ale i na svém počítači, telefonu či tabletu.

Zajímavou nabídku nyní divákům nabízí například Vodafone.

„Vodafone TV nyní poskytuje tříměsíční předplatné Netflixu jako dárek. Služba obsahuje velké množství seriálů, dokumenty a filmy světové produkce, některé z nich jinde než na Netflixu nenajdete. Aplikace pro Netflix už je předinstalovaná na set-top boxu Vodafone TV a navíc zákazník může, po ukončení platnosti benefitu, začít hradit předplatné Netflixu společně s ostatními službami v rámci jedné faktury od Vodafonu bez nutnosti zadávat online údaje ze své platební karty,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafone Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Výběr seriálů a filmů na těchto platformách je tak obrovský, že si už nyní Češi neváhají připlácet. Navíc tyto televize mají vysoce ceněnou originální produkci. Stačí jen zmínit minisérii Černobyl z produkce HBO nebo seriály Koruna a The Witcher (Zaklínač) na Netflixu.

Provozovatelé HBO Go a Netflixu už našim divákům vycházejí vstříc i v tom, že nabízejí daleko více seriálů v české verzi. Pokud nemají přímo český dabing, bývají opatřené alespoň českými titulky. Ovšem, když chcete cvičit svou angličtinu či jiný cizí jazyk, lze vše sledovat přímo v originálním znění.