Jak upřesnil ředitel známé jindřichohradecké likérky Fruko-Schulz Josef Nejedlý, v roce 2021 na vlastní benzince prodali 114 632,50 litru tuzemáku. "To je přibližně o 7,7 tisíc litru méně, než v roce předešlém," vyčíslil a dodal, že v roce 2020 se prodalo 122 361,50 litru. "To byl zatím rekord,“ upozornil Nejedlý.

Na rekordních výsledcích prodeje stáčeného tuzemáku v roce 2020 se podle něho projevil skoro celoroční lockdown. "To byly na základě vládních opatření proti šíření viru covid-19 uzavřené restaurace, bary, hotely a další zařízení, takže lidé konzumovali více alkoholu doma," míní.

Bankrot muselo v uplynulém roce vyhlásit méně podnikatelů, než o rok dříve.
Počet bankrotů firem byl loni rekordní. Podnikatelů však zkrachovalo méně

Loni šel stáčený jindřichohradecký rum nejvíce na odbyt v prosinci, kdy se prodalo 13 833 litrů, v roce 2020 to bylo ve stejném období 16 935 litrů. „Když pominu raritní čerpací stanici, kterou charakterizuje cenový totem ve tvaru obří rumové láhve, tak je točený rum zajímavý svou cenou. Je levnější o obchodní marži a náklady na obal," konstatoval Nejedlý s tím, že půl litru tak na čerpací stanici, kterou Fruko-Schulz provozuje, zákazníci koupí za 95 korun, kdežto láhev stejného objemu v maloobchodě vyjde na zhruba 140 korun.