Dočasné uzavření oznámila na svém facebookovém profilu restaurace Chodská chalupa v Újezdu u Domažlic. „Vzhledem k současné realitě, která nás radikálně a neomylně likviduje – ceny energie, plyn, potraviny a podobně, oznamujeme dočasné uzavření restaurace,“ napsali provozovatelé na sociální síť.

Deník se snažil zjistit podrobnosti, provozovatelé však na dotaz nereagovali.

Hostinec U Lochmanů v Loučanech skončil. Covid přežil, provozovatele k ukončení činnosti donutila inflace, 22. září 2022
Známý hostinec zavřeli. Covid jsme přežili, krizi už ne, svěřila se hostinská

Gastronom Luboš Kastner, člen Českého gastronomického institutu a Asociace malých a středních podniků, který provozuje několik restaurací v Plzni a Praze, Deníku řekl, že mnoho podniků nyní doplácí na to, že nezdražily už na jaře. Ceny začaly navyšovat až nyní, tedy v době, kdy lidem začaly chodit vysoké účty za energie a teď kvůli úbytku hostů nemají na zaplacení účtů.

„Schopnost akceptovat vyšší ceny a zvlášť v gastronomii je momentálně minimální. Třeba v našich restauracích jsme zdražili už v únoru a teď už tolik zdražovat nemusíme. O každého hosta ale bojujeme kvalitou a zážitkem,“ popsal restauratér.

Podle něj až v této době začali lidé poznávat, co za své peníze v hospodách dostanou. „Podniky, které nemají dobrou službu a nabídku, si nemůžou zdražení obhájit,“ myslí si Kastner.

Ilustrační snímek
Ceny energií dopadají i na cestovní ruch. Podnikatelé očekávají drsnou zimu

Doplnil, že na nynější krizi nejvíce doplácejí restaurace na venkově. „Ty jsou ještě navíc dvojnásobně zdrcené levným pivem z obchodů,“ poznamenal. Kastner zároveň upozornil, že současná krize ale bude bojem pro všechny. „Kdo po covidu otevřel a nebyl lepší a dražší, ten to teď má opravdu těžké,“ dodal.

Nemají jistotu

Plzeňský Prazdroj si mezi tuzemskými restauracemi udělal průzkum, ze kterého vyšlo, že každý třetí provoz si není jistý svou další existencí a skončit je rozhodnuto jedno procento podniků. Pivovar se proto rozhodl, že hospodám v těžkých časech pomůže, připravil pro ně poradensko-vzdělávací program s názvem První u zdroje.

„Je to digitální platforma, kde hospodští a další profesionálové z oboru bezplatně najdou jednoduché tipy, rady a školení, jak svůj byznys posunout, nalákat nové hosty a uspět v této nelehké době. Určena není jen majitelům hospod, oslovujeme prakticky veškerý personál od kuchařů přes výčepní a servírky až po ty, kteří se starají o ekonomiku provozu,“ uvedl obchodní ředitel Prazdroje Tomáš Mráz.