Originální nápady, řešení a v neposlední řadě kvalitní výrobky. Nejen tím se může odlišovat jeden produkt od zástupu dalších. Například biologický přípravek Pythie Biodeur Nail pomáhá zákazníkům zbavit se plísně na nohou zajímavým způsobem - takzvanou chytrou houbou.

Manželský projekt, který přerostl z příležitostné výroby dřevěných svatebních darů s vypáleným designem až do rodinného businessu s širokým portfoliem produktů. Tak popisují své podnikání Petra a Saddy, zakladatelé značky Maddera Design
Manželé vyrábí doplňky vonící dřevem. Objednala si je i kavárna Slavia

Ta proniká do buněk plísní a rychle z nich pro sebe vysává živiny, jinými slovy se „živí plísněmi“ a jakmile „nemá co jíst“, odumírá a odrůstá spolu s nehtem. Pythie Biodeur Nail se při aplikaci navíc dostane pod nehet bez nutnosti jeho pilování, leptání či dokonce strhávání. 

Třicet let pohodlného prádla

Některé firmy se zase mohou pochlubit bohatou historií. V Sebranicích u Litomyšle například vzniká pod rukama šikovných švadlen už od roku 1993 noční a spodní prádlo, domácí oblečení a další.

Zdejší firma Lamido má své dlouholeté příznivce, kteří si ji oblíbili kvůli jejímu sortimentu - dámské i pánské noční košile a pyžama. Bonusem je pohodlný střih a příjemný materiál.

Práce českých truhlářů

Způsob, jak ušetřit místo a zároveň se pohodlně vyspat na výrobku přímo od českého truhláře, nabízí nadčasová postel EDITA. Ta je vyrobena z masivního dřeva z dubu a její úložný prostor nahradí celou jednu šatní skříň. 

Kateřina Rybářová Vavrečková ukazuje jednu z nabízených květin
Kvítkomat nabízí krásné luční kytice. Samoobslužný stánek vznikl ze staré skříně

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavých produktech z českých regionů včetně toho vašeho?

Zajímá vás, jaké cesty lze přesně využít k tomu dostat svůj výrobek do světa? Čtěte přílohu Kvalitní produkty z našeho regionu, která vychází jako součást Deníku už ve středu 27. září.

Kvalitní produkty z našeho regionuKvalitní produkty z našeho regionuZdroj: DENÍK