Restauraci Na Spilce nacházející se přímo ve sklepních prostorách plzeňského pivovaru, kde dříve kvasilo pivo, bude od nového roku opět provozovat Plzeňský Prazdroj. Nahradí tak současného provozovatele, společnost AZ Catering, která zde působila od srpna 2005.

„Provozovatelem Restaurace Na Spilce je do konce letošního roku společnost AZ Catering. Od začátku roku 2022 zastřeší její provoz po vzájemné dohodě Plzeňský Prazdroj,“ potvrdil mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář a vysvětlil důvody změny: „Tato restaurace je výjimečná tím, že se nachází přímo na nádvoří plzeňského pivovaru a je tak úzce spojena se zážitkem z jeho návštěvy. Tento zážitek chceme pro návštěvníky prohlídkových tras nebo akcí, které se v pivovaru konají, posílit přímým propojením se zážitkem gastronomickým a ze skvěle načepovaného piva. Dojde i ke zjednodušení pro návštěvníky, kteří si budou moci přes jeden kontakt rezervovat nejen prohlídkovou trasu, ale také stůl v restauraci,“ dodal Kovář.

Restaurace Na Spilce založená roku 1992 je s kapacitou 550 míst k sezení největší restaurací v Plzni a jednou z největších v České republice. Podnik je od vypuknutí pandemie koronaviru a s ní souvisejícím zavřením restaurací a hospod v Česku téměř nepřetržitě uzavřený pro veřejnost. V současné době je restaurace občas využívaná k soukromým a firemním akcím.

Společnost AZ Catering, jejímž majitelem je Richard Marek, provozuje dnes v centru Plzně například věhlasnou restauraci Na Parkánu, U Salzmannů nebo Osteria Martinská.