„V současné době je to samozřejmě skvělá zpráva. Jasně to potvrzuje naši dlouhodobou strategii udělat z brněnského letiště multifunkční komplex pro všechny druhy letecké dopravy. V době krize té komerční je to právě nákladní, která ji vhodně doplňuje," sdělil předseda představenstva Letiště Brno Milan Kratina.

Hala byla podle něj od začátku připravována tak, že splní požadavky na všechny druhy nákladní přepravy s důrazem na leteckou. „Jsem nesmírně rád, že nájemce začíná s odhodláním plnit náš společný plán. Věřím, že růst odvětví logistiky a on-line nakupování této lince v rozletu ještě více pomůže,“ řekl Kratina.

Nákladní letecké spojení s Brnem je přínosem a zrychlením v obsluze jižní Moravy. DHL Express podle zástupců firmy navýšila počty svých denních letů, aby korespondovaly s aktuálními vysokými objemy zásilek v Brně. „Celosvětově se zvedají s rostoucími čísly online obchodování. Tento trend byl patrný už v minulých letech, ale kvůli Covid-19 se celosvětově navyšuje objem zásilek rychleji, než se očekávalo. Právě proto je nové nákladní letecké spojení důležitější než kdy jindy. Zároveň je to skvělá zpráva pro český předvánoční trh,“ uvedl generální ředitel DHL Express Czech Republic Lukáš Drnec.

Právě nové nákladní letecké spojení i nová třídící linka v Brně vylepší servis pro zákazníky na jihu Moravy a na Vysočině. „Lidé to jistě ocení hlavně v předvánočním čase, který je pro nás, co se objemů přepravy týče, vrcholem sezóny,“ dodal provozní ředitel firmy Pavel Šmejkal.