Podstatou programu byla zpočátku nabídka zaměstnání pro příbuzné a blízké ukrajinských zaměstnanců Mail Stepu. „Program jsme následně rozšířili i pro naše zákazníky,“ uvádí za firmu její HR ředitelka Renáta Klementová.

Pro pomoc lidem postiženým válkou se firma rozhodla především kvůli tomu, že její majitelé velmi citelně vnímají složitou situaci na Ukrajině kterou zavinila ruská invaze. Rádi pomohou lidem, kteří v tuto chvíli pomoc opravdu potřebují. „Současně věříme, že můžeme nabídnout práci kvalitním kvalifikovaným zaměstnancům, u nichž sice z počátku může být problém jazyková vybavenost, ale po zaučení budou moci plně využít svoji kvalifikaci,“ říká Klementová.

Ukrajinští zájemci o zaměstnání ve společnosti Mail Step musejí být plnoletí, mít všechny potřebné dokumenty od cizinecké policie a potvrzení registrace u zdravotní pojišťovny. Pracovat pak mohou na plný úvazek na dobu určitou, a to na šest měsíců. Každý zaměstnanec pak může požádat o prodloužení smlouvy, nebo naopak její předčasné ukončení.

Příprava zabrala týden 

„Jakmile jsme se pro program rozhodli, příprava už byla velmi rychlá - zabrala nám jen týden, včetně vyhlášení prvních termínů pro prohlídku našeho provozu,“ komentuje Klementová.

Doposud o práci projevily zájem dvě desítky lidí a většina už nastoupila. Celou dobu však situace kolem zaměstnávání Ukrajinců nebyla úplně jednoduchá. „Chyběly informace od vlády ohledně zaměstnávání ukrajinských uprchlíků. Nyní jsou již základní pravidla vyjasněna, takže program běží bez potíží,“ dodává Klementová.

Akce, která by mohla být pomyslnou nataženou pomocnou rukou, tak zatím běží úspěšně a bez větších problémů.