Do svého paláce v Bukurešti si sadu Royal s královským erbem objednala rumunská královská rodina. Do prezidentské kanceláře Turkmenistánu pak zároveň putuje osm sad nápojového portfolia Copenhagen, které obsahují 336 kusů skleniček a sedm džbánů. To ale není vše.  Do Turkmenistánu také poputuje sedm sad nových sklenic na whisky s rytinami prezidentských koní. 

Vypracovat se na pozici šéfkuchařky. Sen, který si před časem Michaela Rossi z Kulířova na Blanensku splnila. Jenže netrval dlouho.
Jako šéfkuchařka přišla o práci. Nyní žena pomáhá regionálním výrobcům

Obchodní ředitel firmy Moser. Pavel Krejčík potvrzuje, že zmíněné zahraniční zakázky jsou velkým úspěchem  prodejního týmu, obzvláště právě v kontextu aktuální pandemie a zpomalení mezinárodního obchodu. „Moser díky nim bude i nadále reprezentovat českou sklářskou tradici v zahraničí a rozšíří řadu královských a prezidentských slavnostních tabulí, které zdobí již více než 160 let,” říká Pavel Krajčík.

Exkluzivní kolekce

Nápojový set, který vznikl původně na zakázku pro manželku anglického krále Edwarda VII., si za dobu své existence získal přízeň norského krále Haakona VII, tureckého sultána Abdula Hamida či maháradži z Barody. Nápojový set s názvem Copenhagen vznikl v roce 1992 a stal se exkluzivní kolekcí na českých ambasádách po celém světě.

Sklizeň višní v ovocnářství Hany Muchové.
Četné srážky pomohly. Úroda višní se letos vydařila, říká majitelka sadů

O moserovském křišťálu se říká, že je „sklem králů”. Majiteli křišťálových děl se stal významných osobností. Patří k nim nejen čeští prezidenti, Masaryk i Havel, ale třeba i britská královna Alžběta II., španělští králové Juan Carlos I. i Filip VI., norský královský pár Harald V. a Sonja nebo papežové Jan Pavel II. či Benedikt XVI.