Nažhavte čelovky a pomozte spolu se Světluškou rozsvítit život nevidomým. Letos opět v tradičních jarních termínech. Díky vaší každoroční účasti jsme za deset let získali na pomoc nevidomým neuvěřitelných 20,6 milionů korun.

Nejdůležitější je zúčastnit se

Hlavní partner – společnost Hella, která vyvíjí a vyrábí technologicky špičkové osvětlovací systémy pro automobily včetně prémiových značek – vás zve na noční běh pro Světlušku, který se uskuteční už tento čtvrtek 7. dubna večer v Ostravě Dolních Vítkovicích.

Jde v pořadí o jedenáctý ročník běhu a kromě Ostravy se už běželo nebo ještě bude běžet i v dalších pět městech republiky.

Program v Ostravě začne v sedm hodin večer, kdy se otevřou registrační pokladny. Samotný běh pořadatelé odstartují v 21:00 hod., ukončení plánují na 22.00 hod.

„Poběžíme i my, pracovníci společnosti Hella. Jsme dobrá parta, přidejte se k nám,“ říká Jiří Krofta, personální ředitel Hella.

Beskydská likérka přijela na ČokoFest do Ostravy také se svým višňovým či pomerančovým likérem s čokoládou. My jsme u stánku zastihli také zástupce rodinné firmy Davida Pastorka.
Na ČokoFestu v Ostravě válí i rodinná Beskydská likérka. S višněmi i pomeranči

Zájemci si přitom vyberou trať podle svého gusta, chuti a sil. A třeba i to, jestli budou běžet, nebo zda dají přednost spíše klidné chůzi. Stačí, když se rozhodnou na startu. Jeden okruh měří 3,2 km, dva okruhy – 6,4 km.

Účastníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program, na kterém si organizátoři dali záležet. Registrace je možná do 20.45 hod., v 19.30 hod. Začne doprovodný program. V něm vystoupí kromě jiných DJ Lowa. Workshopy se uskuteční v režii internetového obchodu Hopsej.cz a zábavního parku HopJump.

Program i start běhu je připraven tak, aby vše vyhovovalo hygienických podmínkám v souvislosti s covidem. 

Startovní balíček

Vstupné – což je zároveň startovné – činí pět set korun, přičemž výtěžek z akce půjde i letos v plné výši na konto Světlušky, což je projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu zaměřený na pomoc nevidomým. Kapacita účastníků je zastropována tak, aby běh byl pro všechny zúčastněné příjemný a bezpečný. Každého účastníka čeká startovní balíček. Kdo se zaregistruje včas, dostane možnost vybrat si jednu ze dvou variant: první představuje vak na záda s čelovkou, druhou – vak s multifunkčním šátkem. 

· Registrace na běh pro rok 2022 je možná pouze přes portál GoOut.cz. 

· Pro vstup do areálu je nutné prokázat se vstupenkou s unikátním kódem, kterou lze předložit vytištěnou nebo elektronickou v mobilu.

· Více na internetové adrese: https://www.behprosvetlusku.cz/registrace-ostrava.